Windows disk formatlama sırasında donma sorunu

CrackManos

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı aldığımda yanında gelen sabit disk dışında bir sabit disk daha taktım bilgisayarıma. İlk başlarda bir sorun yoktu lakin sonradan windows 10 u güncelleyemediğim için bilgisayara format attım. Her şey ondan sonra oldu zaten. Normal bir şekilde bilgisayarıma sağ tıkladım yönet dedim yeni birim oluşturup E: etiketini verdim sabit diske ancak açmaya çalıştığımda klasör donuyordu. Steam Library klasörü açmaya çalıştığımda steam donuyordu o derece. Diski biçimlendirmek için disk yönetimine girdim biçimlendir dedim gene dondu. Diski sildim gene dondu. Sonunda low format attım lakin o programda dondu (HP'nin kendi sitesinden indirdiğim program). Diski düzeltmek için yapabileceğim bir şey var mı? İçinde önemli dosya yok yalnız ana diskimde 2 TB'lık önemli dosya var.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıl oldu lakin 2 yıldır toplam 2 defa açılmıştır. Virüs olma ihtimali yok denecek kadar az çünkü disk 0 dı. LLF yapmaya çalıştığımda ise program donuyor ayrıyetten "Format error occurred at offset 2,944,335,872: 1117 - Device I/O error" diye hata veriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı