A7 2016 ekranı bozulduktan sonra tekrar düzeldi

xAYDx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefonla çok oynayan biri değilim. Bu yüzden yıllardır aynı telefonu kullanıyorum. Model Galaxy A7 2016 iki hafta önce telefonu şarja taktıktan bir süre sonra yüzde kaç olduğuna bakarken bir anda ekran gitti, ilk önce ekranın alt tarafı kararıyor daha sonra da üst tarafı yavaşça kararıyor. Arka camı kırık bu arada. Herhalde ekran ömrünü doldurdu diye düşünürken bugün tekrardan açıldı demek ki sorun ekranda değilmiş diye düşündüm. Telefonu yaptırmayı düşündüğümden sorunu anlayıp öyle tamire götürmek istiyorum sonra sorun ekranda deyip fazladan para almalarını istemiyorum. Acaba sorun nedir bir fikri olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Düşük bir ihtimal de olsa belki telefonun ekranının soketi anakarttan çıkmak üzeredir. Ekran soketi ile anakart arasında temassızlık da olabilir. Eğer soket ile arasında temassızlık varsa yeni ekran taktırmak zorundasın fakat problem ilk yazdığımsa ücret bile almayabilir. Ya çıkacaksınız ya batacaksınız. :D Şunu da belirtmek gerekiyor ki Samsung'un aynı zamanda ekran paneli üreticisi olduğunu bilen bilir, dolayısıylaekran ücreti ekstra pahalı olacaktır. Piyasadaki pahalı ekranlar sebebiyle Samsung'un çok fazla çakma ekranı dolanmakta. Bana soracak olursanız telefonu hala kullanmaya devam etmek istiyorsanız yani memnunsanız üç beş kuruş daha fazla verip orijinal servisinde yaptırın. İstanbul'da Avcılar ilçesinde var bildiğim kadarıyla. Diğer iller için kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Tabii orijinal servisinde de 2016 telefonunun ekranı hala bulunur mu orasını bilemem.

Geri
Yukarı