A8 2018 ROM atma

Arkadaşlar A8 2018 telefonumdan Minecarft Online oynuyorum ama biraz kasıyor. ROM atmak nasıl bir şey?
Yanlış bir şey yapıp telefon bozulabilir mı?
Garantisi zaten bitti telefonun. Hangi ROM önerirsiniz?
Faydaları ya da zararları nedir ROM'un?
Telefonumun özellikleri kötü galiba. PUBG Mobile oyununda test ettim. GFX tool ile en yüksek ayarlarda çok minik droplar harici oynanıyor.
Benim sana tavsiyem cihazına göre bir kaç custom rom at 2-3 ay kullan beğenmezsen geri stock romu at. Rom atmadan önce bayağı araştır. Romlarda hatalar, stabilite vb şeyler olabiliyor.

Hocam emin olun ROM kurmak telefonu Brick etmekten daha kolay. Talimatlara uyarsanız sorun olacağını hiç sanmam.
Çok teşekkürler yardımlarını için. Telefonum Exynos kullaniyor diye biliyorum. Bu işlemci uzun süre sonra yavaşlıyormuş. Ben bu işlemci yavaşladiktan sonra ROM atsam geri eski haline döner mi?
Biraz saçma ama eğer olursa öyle atarım.

Çok teşekkürler yardımlarını için. Telefonum Exynos kullaniyor diye biliyorum. Bu işlemci uzun süre sonra yavaşlıyormuş. Ben bu işlemci yavaşladiktan sonra ROM atsam geri eski haline döner mi?
Biraz saçma ama eğer olursa öyle atarım.
İşe yarıyor ben her 5-6 ayda bir aynı ROM'u tekrar atarım yenisi çıkmışsa onu atarım.
Cihazınız SM-A530F modeli mi ?

Arkadaşlar A8 2018 telefonumdan Minecarft Online oynuyorum ama biraz kasıyor. ROM atmak nasıl bir şey?
Yanlış bir şey yapıp telefon bozulabilir mı?
Garantisi zaten bitti telefonun. Hangi ROM önerirsiniz?
Faydaları ya da zararları nedir ROM'un?
Telefonumun özellikleri kötü galiba. PUBG Mobile oyununda test ettim. GFX tool ile en yüksek ayarlarda çok minik droplar harici oynanıyor.
Xda da cihazınla alakalı bir çok şeyi bulabilirsin. Cihazınla ilgili bölüm linki aşağıda.

Geri
Yukarı