A8-5600K Sistem Yüksek Çözünürlükte Oyunlarda Kasma

Uğur Batur

Hectopat
Daha fazla  
*Sorunumla ilgili daha öncesinde bir konu açılmış farkındayım fakat ben hem daha detaylı bilgi hem de gerekiyorsa Ekran kartı önerisi almak istiyorum...

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 sene önce bir sistem topladım, içeriği şu şekilde;

Powegate 300Watt'lık basit bir kasa
İşlemci: AMD A8-5600K
Anakart: Gigabyte F2A68HM-DS
Ekran kartı: Asus AMD Rade0n R7-200 2GB-128bit
Bellek: 8GB 1600Mhz
Seagate 1 TB 7200 Hard Disk

Bu ekipmana eski sistemden kalma Philips 191EW 18.5" çözünülük 1366-768 5ms tepkime vs. Bir monitör kullanıyordum ama ömrünü tamamladı... Yeni bir monitör aldım LG 22M38A 21.5" full HD.

Sorun şu ki önceden GTA 5, Middle -Earth shadow of mordor-battlefield 5 gibi oyunları oynarken şimdi çözünürlük artınca kasıyor. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim:)

R7 240 bahsettiğiniz oyunlar için yetersiz bir kart. Akıcı oynamak için çözünürlüğü ya da grafik ayarlarını kısmalısınız. Önceden alıştığınız 1366x768 çözünürlüğü iyi olabilir. Ekran kartı alacaksanız bütçe belirtin.

R7 240 bahsettiğiniz oyunlar için yetersiz bir kart. Akıcı oynamak için çözünürlüğü ya da grafik ayarlarını kısmalısınız. Önceden alıştığınız 1366x768 çözünürlüğü iyi olabilir. Ekran kartı alacaksanız bütçe belirtin.

Ayarları düşürünce oynuyordum fakat çözünürlük büyüyünce yetersiz kaldı... Nvidia gtx 650 ti aldım, şuan gayet akıcı ve bahsettiğim oyunlarda 45-60 arası fps alıyorum. yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim :)

EDİT: Cevabına dönemedim çünkü " bunu yanıtlamaya yetkin yok" gibi bir uyarı vardı kusura bakma :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı