A8-6410 sistemde HD 8570M nasıl kullanılır?

SNAKE_HASaN

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda Minecraft vs. oyunlarda hep dahili ekran kartını kullanıyor. Ben daha güçlü olan harici ekran kartımı kullanmak istiyorum.
Yardım edebilir misiniz?

Sitemim:
  • İşlemci: AMD A8 6410 with Radeon R5 Graphics.
  • Dahili ekran kartı: AMD A8 6410 with Radeon R5 Graphics.
  • Harici ekran kartı: AMD HD 8570M.
  • RAM: 4 GB.
  • Windows 10 Pro deneme sürümü 6 4bit.
  • Oyun: Minecraft Windows 10 Edition (Microsoft Store'den alındı)
  • Laptop modeli: HP 15-G004NT.

Bildiklerim:
Dahili ekran kartı normalde pil tasarrufu için şarjda değilken kullanılıyor ama ben şarja taksamda harici ekran kartını kullanmıyor. Ekran kartı sürücüleri güncel.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-06 131339.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-06 131339.png
    314,5 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları/Grafik Performans Tercihi/Evrensel Uygulama yapın. Daha sonra ekle deyin. İstediğiniz oyunu seçin. Seçenekler sekmesinden performans olarak ayarlayın. Harici ekran kartı burada gözüküyor olması gerekir.

Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları/Grafik Performans Tercihi/Evrensel Uygulama yapın. Daha sonra ekle deyin. İstediğiniz oyunu seçin. Seçenekler sekmesinden performans olarak ayarlayın. Harici ekran kartı burada gözüküyor olması gerekir.

Problemde o güç tasarrufu GPU ile performans GPU'da aynı şey gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-07 132304.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-07 132304.png
    92,8 KB · Görüntüleme: 41
Rehebere bakabilirsiniz. Benzer bir PC'de bir arkadaşımız Radeon Software üzerinden yapmış.

Rehebere bakabilirsiniz. Benzer bir PC'de bir arkadaşımız Radeon Software üzerinden yapmış.
Ne yazık ki işe yaramadı.

Sitesinden Chipset sürücüsünü indirip deneyin. Cihaz numarası ile yükleyip deneyebilirsiniz. Daha önce çözenler olmuştu.

Son güncellemelerden sonra bu sorunu yaşayanlar oluyor. Nvidia için de yaşayanları gördüm. Windows seçtiği için olabilir. Eskiden Nvidia için denetim masasından yapılabiliyordu. AMD için ise Radeon Software üzerinden de oluyordu.

Geri
Yukarı