A8 6600K sistem yükseltme

suspendet

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Mevcut sistemim:
  • AMD A8 6600K HD 8470
  • Kingston 2x4 GB 1600 MHz
  • Xigmatek Asgard 382 Pure 500 w
  • Samsung 840 Evo SSD 250 GB
  • Asus A88XM-A anakart
  • Windows 8.1 pro 64 bit
  • Vestel 42 inç LCD TV (22 inç monitörüm de var ama genelde TV'ye bağlı ve her zaman 1920x1080 çözünürlükte çalışıyor)

Günde 1-2 saat oyun oynuyorum çok yüksek ayarlar arayan biri değilim ama en düşük ayarlarda oynamakta sıkıcı oluyor.

Sormak istediğim HD 7850 ekran kartı almayı düşünüyorum 280 liraya. Bu PSU ve işlemci yeterli midir? APU oldugu icin RAM'leri yükselmeye gerek var mı? Bu kartın güç tüketimi gelen elektrik faturasıyla daha güncel bir kartın ücretini harcar mi?

Bütçede sıkıntı yok ama pek fazla para harcamak istemiyorum son 1 yıldır neredeyse hiç oyun oynamadım. Bugünlerde Anno 2205 ve Cities Skylines oynuyorum, mevcut sistemle tatsız tuzsuz oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın işlemcinin bir üstü A10 6800K var. Onuda bulman biraz zor. Sadece ekran kartı takviyesi yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

PSU'nuz 500W olduğu için belli başlı kartlar takılabilecektir. Yine de sertifikasız olduğu için gerçekten bu gücü vermesi beklenemez.

RAM'ler ile alakalı bir durum yok. Harici ekran kartı taktığınız zaman APU'nun görüntü alabilmek için RAM'den aldığı miktar geri dönecektir. Otomatik olarak dönmese bile elle ayarlanabilir.

İşlemciniz HD 7850 için yeterli gelecektir diye düşünüyorum. Yine de emin olmak için başka birilerine de sormanız daha iyi olacaktır.

PSU'ya gelecek olursak +12W kanalından 300W veriyorsa fazlasıyla yetecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı