A8-6600K Sisteme GTX 1070

SaintDark

Kilopat
Daha fazla  
Toplu bir para birikimim yok. Eskiden topladığım masaüstü bir bilgisayarım var fakat ekran kartı arıza verdi artık çalışmıyor ben de ekran kartını değil komple bilgisayarı değiştirmek istiyorum ama parça parça gitmek istiyorum toplu bir birikimim olmadığı için.

Öncelikle güç kaynağı ile ekran kartımı değişmek istiyorum. Aklımdaki ekran kartı seçeneği GTX 1070 sorum ise şu ben güç kaynağı ve ekran kartımı değişirsem işlemci tabii ki de dar boğaz sıkıntısı çıkaracaktır. Fakat şunu sormak istiyorum şu an işlemci üzerindeki ekran kartını kullanarak oyun oynuyorum (CS:GO - H1z1 gibi oyunlar şu anlık.) Bu ekran kartı ile işlemci dar boğaz yapsa bile bundan daha iyi bir performans sergiler mi ? Yoksa ortalama aynı sonucu mu alırım ?

Bilgisayar Özellikleri:
A8-6600K İşlemci
Gigabayte F2A55M-HD2 Anakart
12GB DDR3 1866 MHz RAM

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki de daha iyi bir performans sergiler. Darboğaz, yüksek kalite beklentisinde ortaya çıkar. O tarz oyunlarda daha iyi performans alırsınız. Ultra'da oynatmaz, ama işlemci ile 60 FPS alıyorsanız, 150 almaya başlarsınız gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı