A8 6600K ve R7 250X Sisteme 450W PSU Yeter mi?

cekonomist

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, elimde bulunan PSU:
High Power ECO 450W Aktif PFC Yüksek Verimli Power Supply Fiyatı
Kullandığım işlemci AMD A8-6600K. Şu anda APU ekran kartını kullanmaktayım ancak R7-250X almak istiyorum bu PSU ekran kartı için yeter mi? Eğer yetmez ise max. 360 TL bütçe ile alınabilecek kart önerebilir misiniz ?

Arkadaşlar kusura bakmayın ancak cevabınız, yorumlarınız benim için önemli ancak çok vaktim yok en kısa zamanda sipariş vermem gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

80+ değil lakin yüksek verimli diyor ve voltaj ve amper değerleri diğer 450 watt psu'lardan daha iyi gözüküyor.

İsmini cismini bende başta bilmiyordum ancak araştırınca f/p ürünü olarak gördüm. Bazı sitelerde iyi psu'lar arasında gösteriliyordu ona güvenerek aldım bende.

Hiç duymadığım bir PSU oyuzden dedim. O PSU 12V kanalından 360 Watt veriyor. Yetebilir. Ama enerji verimliliği açısından 80+ bir PSU alman daha iyi olacaktır. Edit: Kerem Karaduman'ın dediği PSU'yu veya LE modelini alabilirsiniz. İki model de 80+ dır

Hiç duymadığım bir PSU oyuzden dedim. O PSU 12V kanalından 360 Watt veriyor. Yetebilir. Ama enerji verimliliği açısından 80+ bir PSU alman daha iyi olacaktır. Edit: Kerem Karaduman'ın dediği PSU'yu veya LE modelini alabilirsiniz. İki model de 80+ dır

Düzelteyim; LX serisi güç kaynakları +80 plus değildir fakat +80 plus gibi çalışmaktadır. Bana kalırsa LX serisi bir güç kaynağı almak daha mantıklıdır.

Bende zaten söylediğim psu var psu alacak bütçem yok sistemi daha önceden toplamıştım artık a8 de bulunan kart yetmediği için sadece ekran kartı alacağım. Kendi sitelerinde aynı watt olan kartlar çalışır demiş ancak kafamda soru işaretleri oluşmadı değil. Bu kart olmazsa aynı fiyat bandından başka bir kart önerebilirsiniz ancak dediğim gibi bütün bütçem 360 TL.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı