A8-6600K ve RX 550 darboğaz yapar mı?

Intel işlemcileri nesiline bağlı ama 4. nesil ve üstü değilse çok fark olmaz.

i5 3470 işlemciyle test etmiş 3. nesil oluyor ve hıgh ayarlarda 40,50 küsur FPS alıyor en düşük ayarlarda 1080p de ise 70 80 alıyor. Çok fark olur mu bunlardan? Şu an baktım benim işlemcide 3. nesil.

A8 7650K, GT1030 (GDDR5) ve 8GB 1600MHz RAM ile rekabetçi de 60 FPS civarında alınabiliyordu ama şöyle, çatışma, smoke, molotof, bomba vs olduğu zaman düşüyordu, yeri geldiğinde 30 oluyordu. O işlemci ile 60 FPS zor yani.

10100F e geçince FPS 200 civarına sabitlendi. Ciddi fark oluyor. Darboğaz olmasının haricinde A serisi işlemciler oyun performansı olarak iyi değil. Moralini bozmak istemem ama böyle.

A8 7650k, GT1030 (GDDR5) ve 8 GB 1600MHz RAM ile rekabetçi de 60 FPS civarında alınabiliyordu ama şöyle, çatışma, smoke, molotof, bomba vs olduğu zaman düşüyordu, yeri geldiğinde 30 oluyordu. O işlemci ile 60 FPS zor yani.

10100F e geçince FPS 200 civarına sabitlendi. Ciddi fark oluyor. Darboğaz olmasının haricinde a serisi işlemciler oyun performansı olarak iyi değil. Moralini bozmak istemem ama böyle.

Herhalde işlemcilerin oyun performansları o kadar aynı ki A8 5600k ile de benzer FPS'leri alıyordum.

A8 7650k, GT1030 (GDDR5) ve 8 GB 1600MHz RAM ile rekabetçi de 60 FPS civarında alınabiliyordu ama şöyle, çatışma, smoke, molotof, bomba vs olduğu zaman düşüyordu, yeri geldiğinde 30 oluyordu. O işlemci ile 60 FPS zor yani.

10100F e geçince FPS 200 civarına sabitlendi. Ciddi fark oluyor. Darboğaz olmasının haricinde a serisi işlemciler oyun performansı olarak iyi değil. Moralini bozmak istemem ama böyle.

Şimdi şöyle bir şey var benim şu anki ekran kartım HD 6570 CS:GO'da 50 küsur alıyordum FPS alıyordum GTA 5 de ise 30 40'larda seyrediyordu bu ekran kartı daha güçlü bir kart HD 6570'den 4 GB belleği de var bana 60 FPS üstüne rahat çıkarım gibi geliyor mantıksız mı düşünüyorum acaba? ( konuyu uzatmaya veya kendi fikrimi diretmeye çalışmıyorum sadece mantıklı geldiği için soruyorum ).
Herhalde işlemcilerin oyun performansları o kadar aynı ki A8 5600k ile de benzer FPS'leri alıyordum.

Çok mu kötü a serisi ya :(.
Bu kartla düşük ayarlarda bile 60 FPS'yi geçemez miyim acaba işlemcim yüzünden?

Şimdi şöyle bir şey var benim şu anki ekran kartım HD 6570 CS:GO'da 50 küsur alıyordum FPS alıyordum GTA 5 de ise 30 40'larda seyrediyordu bu ekran kartı daha güçlü bir kart HD 6570'den 4 GB belleği de var bana 60 FPS üstüne rahat çıkarım gibi geliyor mantıksız mı düşünüyorum acaba? ( konuyu uzatmaya veya kendi fikrimi diretmeye çalışmıyorum sadece mantıklı geldiği için soruyorum ).
Almışsın sonuçta, gelsin dene. Ne olacağını bilemeyiz pek de. Ama darboğaz olması muhtemel.

Geri
Yukarı