A8-7410 sistem Windows 11 yükseltmesi yapılır mı?

ErenMoon

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Dün bir gönderide bulundum Windows 11 hakkında. Masaüstü bilgisayarımdan yazmıştım ve özellikleri bayağı düşüktü. Şimdi laptopumdan soracağım bu özelliklerle Windows 11'e yükseltme yapılır mı?
Özellikler:
İşlemci AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics 2.20 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 6,97 GB)
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci,
HDD: 1 TB.

TPM desteği yok.

21H1 sürümünü kullanıyorum ve yağ gibi.

Selam arkadaşlar. Dün bir gönderide bulundum Windows 11 hakkında. Masaüstü bilgisayarımdan yazmıştım ve özellikleri bayağı düşüktü. Şimdi laptopumdan soracağım bu özelliklerle Windows 11'e yükseltme yapılır mı?
Özellikler:
İşlemci AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics 2.20 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 6,97 GB)
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci,
HDD: 1 TB.

TPM desteği yok.

21H1 sürümünü kullanıyorum ve yağ gibi.
Microsoft'ta indirip bilgisayarınız Windows 11 destekleyip desteklemediğini görebilirsiniz.

Ben direk beta kanalından resmi olarak yükseltme ile geçtim. Benim Laptop: a8 7410, 8gb ram, r5 m330, 240gb SSD var. Bende TPM 2.0 yok sanıyordum ama varmış gerçekten 4-5 yıllık Laptopta olması beni çok şaşırttı. Aktif ettim. Gayet stabil çalışıyor ve çok memnunum. Windows 10'a göre daha çok memnunum, daha iyi çalışıyor. Bende çünkü eski ekran kartı driver'ı (15.7.1) stabil çalışıyordu o da Windows 10'un son versiyonlarında çalışmıyordu ama 11'de çalışıyor. Laptop modelim ise HP 15 af 109nt. Sizde de benzer model varsa TPM olabilir. Bence Bios ayarlarını kontrol edin. Direk TPM 2.0 diye yazmıyor. Merak ederseniz bios ayarlarımı da telefonla çekip atabilirim.
Adsız.png
2.png

Son düzenleme:
Ben direk beta kanalından resmi olarak yükseltme ile geçtim. Benim Laptop: A8 7410, 8 GB RAM, R5 M330, 240GB SSD var. Bende TPM 2.0 yok sanıyordum ama varmış gerçekten 4-5 yıllık Laptopta olması beni çok şaşırttı. Aktif ettim. Gayet stabil çalışıyor ve çok memnunum. Windows 10'a göre daha çok memnunum, daha iyi çalışıyor. Bende çünkü eski ekran kartı Driver'ı (15.7.1) stabil çalışıyordu o da Windows 10'un son versiyonlarında çalışmıyordu ama 11'de çalışıyor. Laptop modelim ise HP 15 af 109NT. Sizde de benzer model varsa TPM olabilir. Bence BIOS ayarlarını kontrol edin. Direk TPM 2.0 diye yazmıyor. Merak ederseniz BIOS ayarlarımı da telefonla çekip atabilirim.
Eki Görüntüle 1150039Eki Görüntüle 1150040

Merhaba. Konuyu Hortlattığım için çok özür dilerim. Acaba hangi anakart bu? merak ettim. Aynı işlemciye sahibim.

Ben direk beta kanalından resmi olarak yükseltme ile geçtim. Benim Laptop: a8 7410, 8gb ram, r5 m330, 240gb SSD var. Bende TPM 2.0 yok sanıyordum ama varmış gerçekten 4-5 yıllık Laptopta olması beni çok şaşırttı. Aktif ettim. Gayet stabil çalışıyor ve çok memnunum. Windows 10'a göre daha çok memnunum, daha iyi çalışıyor. Bende çünkü eski ekran kartı driver'ı (15.7.1) stabil çalışıyordu o da Windows 10'un son versiyonlarında çalışmıyordu ama 11'de çalışıyor. Laptop modelim ise HP 15 af 109nt. Sizde de benzer model varsa TPM olabilir. Bence Bios ayarlarını kontrol edin. Direk TPM 2.0 diye yazmıyor. Merak ederseniz bios ayarlarımı da telefonla çekip atabilirim.
Eki Görüntüle 1150039Eki Görüntüle 1150040
Konuyu hortlatıyorum ama hocam son driverlarda harici ekran kartı devreye giriyor mu?

Geri
Yukarı