A8 7600 sistem toplama

Yusuf Yuksek

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar mevcut sistemim çok eski. Intel pentium E5700 var ve anakartımda RAM slotlarından birisi bozuk ben de bundan dolayı yeni sistem almayı düşünüyorum. Elimde R7 240 ekran kartı var bunun yanına bazı parçalar alacağım. AMD A8 7600, MSI A68HM E33 ya da A68HM-K alacağım. Bir de (4x2) 8 GB RAM almayı düşünüyorum. CS:GO oynuyorum rankım LEM bayağı yüksek bir rank olduğu için oyun içi akış çok önemli oluyor. Şu anki sistemimle çok takılmalar yaşıyorum. Bu sistemi dizersem oynamak istediğim oyunlar CS:GO, GTA5 gibi oyunlar çok fazla bir beklentim yok bir de PUBG kaldırır mı? Kaldırmazsa neleri değiştirmeliyim? Hangi ekran kartını almalıyım? Son bir kere daha düzenli şekilde almak istediklerimi yazayım (bütçem sınırlı 600TL gibi bir bütçem var şu anlık ileride ekran kartını geliştirmek için para biriktireceğim).

• İşlemci: AMD A8 7600 300TL
  • Anakart: A68HM-K veya MSI A68HM E33 200TL
  • RAM: (4x2) 1333 MHz DDR3 AMD RAM
(Harddisk, soğutucu, kasa gibi parçalar zaten mevcut ve güç kaynağım 300Watt)

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız işlemci içerisindeki GPU, R7 240'dan daha performanslıdır bilesiniz. A8 yerine A4 bi işlemci tercih edip, kalan bütçeyle ekran kartı almanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı