A8-7650K işlemci yükseltme tavsiyeleri

Bütçe
MAX 1000

mab61

Hectopat
Öncelikle hepinize selam,
Arkadaşlar benim AMD A8 7650K işlemcim var, ama oyunlarda inanılmaz düşük bir performans veriyor ve ben de bunu fiyat performans kanalından yüksek FPS alabileceğim bir işlemciyle değiştirmek istiyorum. Aklımda AMD Ryzen3 var ama çeşitleri konusunda pek bir fikrim yok. Aşağıya sistem özelliklerimi bırakıyorum 800 TL ve altı kolay OC atılabilir ya da OC atılmadan da gayet yeterli olabilecek, sistemime uyumlu işlemci önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
-Anakart: ASUS A68HM-K.
-Işlemci: AMD A8 7650K.
-Ekran kartı: ASUS Radeon RX460 Dual 2 GB GDDR5 OC.
-RAM: Hyper X Fury 8 GB GDDR3.

Son düzenleyen: Moderatör:
800 liranız var, bir süre sistemi yavaş yavaş satarak yükseltmesini yapabilirsiniz. Anakart işlemci ve RAM satacaksınız piyasası nedir bilmiyorum ama ortalama elinize 1300-1400 lira gibi bir para geçse R5 1600AF B450 anakart ve RAM alabilirsiniz.

800 liranız var, bir süre sistemi yavaş yavaş satarak yükseltmesini yapabilirsiniz. Anakart işlemci ve RAM satacaksınız piyasası nedir bilmiyorum ama ortalama elinize 1300-1400 lira gibi bir para geçse R5 1600AF B450 anakart ve RAM alabilirsiniz.

Ryzen 5 1600 AF'yi olduğu gibi bir şey satmadan bu sisteme monte edemez miyim?

Edemezsiniz çünkü Ryzen işlemciler AM4 soket yapısını kullanıyorlar. Anakart değiştirmeniz gerek. Kullandığınız bellekler DDR3, anakartla birlikte DDR4'e geçerek bellekleri de değiştirmeniz gerekecek.

Edemezsiniz çünkü Ryzen işlemciler AM4 soket yapısını kullanıyorlar. Anakart değiştirmeniz gerek. Kullandığınız bellekler DDR3, anakartla birlikte DDR4'e geçerek bellekleri de değiştirmeniz gerekecek.
Öyleyse şimdilik sadece soket yapıma uygun işlemcileri düşünüyorum ben. Anakart'ı ve rami satma gibi bir düşüncem yok. Bu anakartıma uygun işlemci tavsiyesi yapabilirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı