A8 7650K - R7 265 Darboğaz Sorunu?

Supra

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba AMD A8 7650k işlemcim ile ASUS R7 265 darboğaz sorunu yaşıyorum yada başka bir sorun var. GTA 5'de 1080p high ayarlarda 30-40 FPS arası gidip geliyor hatta 30 FPS altına düşdüğüde sıkça oluyor. MSİ Afterburner dan takip ettiğim kadarı ile GPU kullanımı %60-90 aralığında gidip geliyor. CPU çekirdekleri ise 4'ü birden 85'in altına inmiyor? Bu sorunun kaynağı APU'nun kendi grafik kartı R7 ile ilgisi olabilir mi? Aygıt Yönetcisinden devre dışı bırakmama rağmen reset atıldığında tekrar devreye giriyor. Sistemde 8GB bellek var ancak harici ekran kartım takılı olmasına rağmen 6.96GB Kullanılabilir miktar görünüyor? BIOS'a girip Entegre Grafiği kapatıyorum kaydedip çıktığımda sistem açılmıyor. Yaşadığım sorun darboğaz mıdır?Yoksa başka bir sorun mu var?

MSI A68 HM-E33 V2 Anakart
4x2 2400 Mhz RAM
Windows 7 Ult. 64Bit Kullanıyorum.
500Watt PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
1.APU'nun kendi grafik kartıyla GTA 5 oynayamazsınız zaten onunla ilgisi yok.
2.8 GB RAM'den 1 GB kadarını Windows kullanıyor büyük ihtimalle. Win 7'nin eski olması bunu açıklıyor.
3.%99 darboğaz sorunu var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı