A8-7650K ve GT 1030 GTA 5 performansı ne olur?

Kaaizeen

Centipat
AMD A8-7650K Radeon R7 işlemcim var ama harici ekran kartım yok. GTA V'de 20 FPS alıyorum ama drop falan arada bir giriyor. Ben GT 1030 alırsam GTA V'de kaç FPS alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet o işlemciye en fazla gt 1030 filan takabilirsiniz gerisi darboğaz yapabilir. 1080p düşük ayarlarda 40fps yi geçer bence.

@FDDeathWing sonuçlar pek inandırıcı gelmedi nasıl arada 1-2 FPS fark olabiliyor?

Merhaba,

Başka yerden de kontrol ettim şimdi, burada 420 adet örnek içerisinden alınan veriler de neredeyse aynı görünüyor. Belirttiğim rakamlar ile arasında çok cüz'i farklar bulunuyor.

Not: Son olarak; ayarlar yükseldiğinde tabi FPS düşüşleri biraz daha yoğun yaşanacaktır.

@FDDeathWing hocam sağolun öncelikle ama benim bildiğim kadarıyla UserBenchmark gibi siteler bu forumda yasaklanmıştı yanlış bilgiler veriyor diye.

Merhaba,

Kendi deneyimimden yola çıkarak yazıyorum o zaman, az önce 1050 Ti ile denedim. High ayarlarda ortalama 100-110 FPS gördüm. Ekran kartım OC'lu şu anda ondan dolayı takribi 20 FPS daha fazla almış olabilirim. 1030 kullandığım ekran kartının hemen hemen yarısı kadar cuda çekirdeğine sahip, bu paralelde gelecek high ayarlarda 1030 ile 45 FPS görülebilecektir. Ayarları ortaya çektiğimde 120 FPS gördüm, ancak dediğim gibi OC'lu ekran kartıydı. 1030'da da 45-50 FPS arasında gelecektir ortalama.

Yeni konular

Geri
Yukarı