A8-9600 3.10 GHz ve RX550 oyun performansı

Hacen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Bütçem 700 TL. İkinci el ekran kartlarına güvenemediğim ve elden deneme şansım da olmadığı için sıfır almak zorundayım. Diğer 1030 ve benzeri ekran kartlarının fiyatları yükseldiği için RX 550 almaya karar verdim.
Sistem tam olarak DDR4 2400 MHz 8 GB RAM, A8-9600 işlemci ve RX550 4GB 128 Bit Ekran kartı şeklinde olacak.
Bu sistemle hangi oyunları kaç FPS ile oynayabilirim?

CPU-Z'den baktığımda memory kısmında DDR4 yazıyor ve şu an çalışır vaziyette. Anakart A32M PRO VD-S.
Bu işlemci için hangi ekran kartı uygun olur?

DDR4 RAM'i, A8 ile nasıl çalıştıracaksınız? RX550 ile de darboğaz yapar muhtemelen.
Yapmıyor.
Merhabalar;
Bütçem 700 TL. İkinci el ekran kartlarına güvenemediğim ve elden deneme şansım da olmadığı için sıfır almak zorundayım. Diğer 1030 ve benzeri ekran kartlarının fiyatları yükseldiği için RX 550 almaya karar verdim.
Sistem tam olarak DDR4 2400 MHz 8 GB RAM, A8-9600 işlemci ve RX550 4GB 128 Bit Ekran kartı şeklinde olacak.
Bu sistemle hangi oyunları kaç FPS ile oynayabilirim?
Alacaksan Asus Arez Phoneix Evo modelini al.
Giriş seviyesi bir kart. İnternette dolu benchmark testleri.

Yapmıyor.

Alacaksan Asus Arez Phoneix Evo modelini al.
Giriş seviyesi bir kart. İnternette dolu benchmark testleri.
Sapphire modeli daha ucuz diye onu almayı düşünüyorum. Biraz araştırdım ASUS ve SAPPHİRE farklarını 3-4 fps ve 5 derece ısı farkı falan varmış. Bir de ASUS RX550 2GB SAPPHİRE RX 550 4GB aynı fiyat.
Bence bir süre APU kullanmalısın.
Niye? Yakında ekran kartından sonra işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum.

Sapphire modeli daha ucuz diye onu almayı düşünüyorum. Biraz araştırdım ASUS ve SAPPHİRE farklarını 3-4 fps ve 5 derece ısı farkı falan varmış. Bir de ASUS RX550 2GB SAPPHİRE RX 550 4GB aynı fiyat.

Niye? Yakında ekran kartından sonra işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum.
Zaten o kart 4 GB VRAM'i işleyemiyor en fazla 3 işler yine de fark olacaktır Sapphire modelini alabilirsiniz.

Geri
Yukarı