A8 9600 sisteme 400W PSU yeterli mi?

Tolga277

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bir sistem topladım. Elime ulaştı fakat oyunlara girdiğimde bilgisayar kendisini resetliyor. Bilgisayardan pek anlamam ama internette okuduklarıma da bakacak olursam ya PSU yetersiz ya da arızalı. Sistemim.
A8 9600 APU işlemci (R7 240 2 GB dahili ekran kartlı)
BIOSTAR A320mh anakart.
8 GB 3000MHz GeIL RAM.
Tx kasa ve tx 400W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yeterli ancak markasız olduğu için üstüne de eskiyse dediğinden çok daha düşük olabilir,Sıcaklıkları da kontrol etmelisiniz HWMonitör ile kontrol edin.

PSU ve kasa kalitesiz
Aerocool 400W bakabilirsiniz.
Hocam bu ürünü daha yeni aldım çöpe de atmak istemiyorum. Sizce kesin olarak PSU da mı hata
PSU yeterli ancak markasız olduğu için üstüne de eskiyse dediğinden çok daha düşük olabilir,Sıcaklıkları da kontrol etmelisiniz HWMonitör ile kontrol edin.
Sıcaklıklar ile ilgili bir sıkıntı yok gibi hocam. PSU daha yeni 0.
PSU yeterli olur da sıcaklıkları kontrol ettin mi?
Sıcaklıklar çok yüksek değil hocam

Hocam bu ürünü daha yeni aldım çöpe de atmak istemiyorum. Sizce kesin olarak PSU da mı hata

Sıcaklıklar ile ilgili bir sıkıntı yok gibi hocam. PSU daha yeni 0.

Sıcaklıklar çok yüksek değil hocam
Bize tam değerleri söyleyebilir misiniz? Çok yüksek değil demek yerine HWMonitörü indirin biraz oyun oynayın ve sonuçları aktarın.

PSU Hadron ya da Everest olmasa da ondan yüksekte de değil. Ölmesi muhtemel. PSU kötü...

Bize tam değerleri söyleyebilir misiniz? Çok yüksek değil demek yerine HWMonitörü indirin biraz oyun oynayın ve sonuçları aktarın.

PSU Hadron ya da Everest olmasa da ondan yüksekte de değil. Ölmesi muhtemel. PSU kötü...
Peki hocam oyunlara girdiğimde en düşük oyunlarda bile 5 dakikayı geçmeden bilgisayar reset atıyor. Bunun nedeni nedir. PSU arızalı mı. PSU arızalı olsa hiç mi calismaz yoksa kısmen hatalar verir mi.

Peki hocam oyunlara girdiğimde en düşük oyunlarda bile 5 dakikayı geçmeden bilgisayar reset atıyor. Bunun nedeni nedir. PSU arızalı mı. PSU arızalı olsa hiç mi calismaz yoksa kısmen hatalar verir mi.
PSU arızalı olursa yüke girdiği anda reset atar,sıcaklık da sorun olabilir en azından boştaki değerleri söyleyin biraz yorum yapabiliriz. Ama PSU %85 ihtimal.

Geri
Yukarı