AAA oyun tavsiyesi

Batufly

Hectopat
Şu sıralar kur endişemden dolayı alabildiğim kadar oyun alıyorum. Aklımda FH5, Days Gone, Dying Light 2 ve GoW var fakat malum fiyatları pahalı veya ön siparişteler ya da beklediğim kadar indirim almadılar. Steam ve diğer platformlardaki benim için kaliteli hikaye, oynanış süresi uzun veya eğlenceli mekaniklere sahip olduğum oyunları yazacağım bu oyunlar hariç var mı tavsiye verebileceğiniz oyunlar? Özellikle AAA oyunlar olursa çok iyi olur fiyat konusunda da maksimum 100TL diyebilirim oyunun yılı önemli değil. AC Revelations'dan Odyssey'e kadar (Odyssey hariç) (odysssey kendi içinde iyi oyun olsa da bana göre AC oyunu değil o yüzden almam)
Far Cry 2-3-5
Tom Clancy's division-Wildlands-chaos theory.
BF Hardline-1-5
NFS Heat-HP Remastered-Payback-rivals-MW 2012(2015 almam sevmiyorum)
Star Wars BF2-squadrons-Jedi Fallen Order.
Titanfall 2, GTA V, RDR 2, Max Payne 3, Hitman 2, Borderlands 1-2, prey, Cyberpunk 2077, Rage 2, Control, Ghostrunner, Batman Arkham Collection, BioShock Collection, burnout Remastered, Crysis 1-2-3, CoD MW 1 Remastered-MW 2-BO1-2-aw-ıw, Doom 2016-Eternal, Dying Light, FH4-FM7, Half-Life serisi, Injustice 1-2, jump Force, mk 9-X-11, Just Cause 3, L4D1-2, mad Max, Mafia trilogy de, mgs V, metro serisi, prototype 1-2, Outlast serisi, tomb rider-Rise of TR, Saints Row 3-4, Sniper Elite 4, Subnautica, The Crew 2, Witcher 3, Wolfenstein serisi(young blood hariç)
Ve tabii ki Minecraft :)
Tür yıl fark etmeksizin var mı tavsiye ettiğiniz iyi oyun dediğim gibi AAA olursa daha iyi olur.

Son düzenleme:
Watch Dogs Legion. Epic Games'te indirim hala devam ediyor. 60 liralık kupon ile birlikte 28 liraya kadar düşüyor. Alabilirsin bence.

Odyssey'i AC olarak kabul etmemenize biraz şaşırdım. Oyuna hiç şans verdiniz mi? Hakkında biraz araştırma yaptınız mı? O zaman Origins'i de istememelisiniz. Bildiğiniz gibi Origins'ten beri AC oyunları RPG odaklı ilerliyor. Eski AC'ler için hep aynı deniyordu ve sonuç olarak seri yenilendi. Buna alışmanız gerek.

Önerilere gelecek olursak:
Epic Games'ten almak sorun olmazsa Horizon Zero Dawn, Metro Exodus Gold Edition, RDR 2 önerebilirim.

İlle de Steam'den alacağım diyorsanız:
Hellblade Senua's Sacrifice (AAA kalitesinde denebilir), Beyond Two Souls, Hades, Ori and the Will of the Wisps, Sniper Elite 4, Ryse Son of Rome, The Witcher 3, Disco Elysium, Stardew Valley, Katana Zero tercih edilebilecek güzel oyunlardır.

Odyssey'i AC olarak kabul etmemenize biraz şaşırdım. Oyuna hiç şans verdiniz mi? Hakkında biraz araştırma yaptınız mı? O zaman Origins'i de istememelisiniz. Bildiğiniz gibi Origins'ten beri AC oyunları RPG odaklı ilerliyor. Eski AC'ler için hep aynı deniyordu ve sonuç olarak seri yenilendi. Buna alışmanız gerek.

Önerilere gelecek olursak:
Epic Games'ten almak sorun olmazsa Horizon Zero Dawn, Metro Exodus Gold Edition, RDR 2 önerebilirim.

İlle de Steam'den alacağım diyorsanız:
Hellblade: Senua's Sacrifice (AAA kalitesinde denebilir), beyond Two Souls, hades, Ori and the Will of the Wisps, Sniper Elite 4, ryse son of Rome, The Witcher 3, disco elysium, Stardew Valley, Katana Zero tercih edilebilecek güzel oyunlardır.

Sahip olduğum oyunları yukarıda yazmıştım yani bazıları zaten bende var. Odyssey'e gelirsek zaten Origins'teki RPG'den çok haz alamamışken Odyssey'in iyice rpgleştirilmesinden ve temasından dolayı soğuk bakıyorum. Ayrıca karakter Assassin olmadığı halde oyunun isminde AC olmasından uyuzum biraz. Ben kötü oyun demiyorum hatta iyi bir oyun ama kendi içinde AC serisi içinde değil bana göre ha alacak iyi bir şeyler bulamazsam alırım belki onun haricinde diğer oyun tavsiyeleri için sağ ol.
Watch Dogs Legion. Epic Games'te indirim hala devam ediyor. 60 liralık kupon ile birlikte 28 liraya kadar düşüyor. Alabilirsin bence.

Maalesef 60TL'lik kuponumu cyberbug2077 için kullanmıştım. Ubi Store'da 64.xxtlye denk geliyor bu oyuna değer mi bir bakmam lazım.

Horizon'nun oynanış mekaniklerine yavaş diyorlar doğru mu bilmiyorum ama eğer öyleyse benim için öncelikli olmaz onun haricinde sağlam bir hikayeye sahip olduğunu biliyorum. Tomb rider için ise baydım biraz seriden linkini attığınız için olanın var mıdır bir farkı diğerlerine göre oynanış olarak.

Son düzenleme:
Horizon'nun oynanış mekaniklerine yavaş diyorlar doğru mu bilmiyorum ama eğer öyleyse benim için öncelikli olmaz onun haricinde sağlam bir hikayeye sahip olduğunu biliyorum. Tomb rider için ise baydım biraz seriden linkini attığınız için olanın var mıdır bir farkı diğerlerine göre oynanış olarak.

Horizon Zero Dawn yavaş sayılmaz. Sıkmaz yani, seversiniz.

Tom Raider için attığım linkte bir sürü oyunu birlikte satılıyor. Son üçlemeyi oynadım ve gayet başarılı.

Horizon Zero Dawn yavaş sayılmaz. Sıkmaz yani, seversiniz.

Tom Raider için attığım linkte bir sürü oyunu birlikte satılıyor. Son üçlemeyi oynadım ve gayet başarılı.

Horizon Zero Dawn aklımda da alırsam yanına başka AAA çekemeye bilirim yani siz benim yerimde olsanız yapar mıydınız. Bide tomb rider 2013 ve Rise of tomb rider var zaten bende Shadow of tomb rider kaç saat sürer hikayesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı