AAA oyunlar için sistem önerisi

Dypazen

Hectopat
Merhaba.
Amacım yeni çıkacak AAA oyunları yüksek kalitede oynamak fakat oyunlardaki sistem gereksinimlerine bakıldığında genelde önerilen ayarlardan kurtarıyorum. Yani bu oyunu medium ayarlarda oynatacak demek oluyor. Birkaç ay önce çıkmış oyunlar bile akıcı oynamak istersem medium ayarlarda oynayabiliyorum. Sistemime baktığımda gözüme ekran kartı çarpıyor. Nesili geçmeye başlıyor. Daha güncel bir ekran kartı mı almalıyım yoksa sistemi direkt mi yükseltmem gerekiyor?
Teşekkürler.

Anakart: MSI MPG Z390.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Super.
İşlemci: i7 9700K.
Bellek: 16 GB RAM

Bütçe olarak 20.000 çıkabilirim en fazla
Sistemin tamamını belirtin, sistemden beklentiniz nedir?
Sıfır düşünülüyor ise uzun vadede 1080P AAA oyunlar için hem kas gücü hem VRAM açısından AMD yönelmeniz daha mantıklı olacaktır, onun dışında sistem satılırsa 2. el tarafında 3090 zorlanabilir.
Aynı şekilde daha uygun fiyatlara 2. el 6900/50 XT düşünülebilir,

Sistemden beklentim 2K oyunları sorunsuz bir şekilde oynamak.İşlemci ve RAM konusunda sistemimde sorun olduğunu düşünmüyorum.Ekran kartı olarak 10-20K arasında High/Ultra olacak şekilde oynatacak bir ekran kartı işimi görür.
Sistemin tamamını belirtin, sistemden beklentiniz nedir?
Sıfır düşünülüyor ise uzun vadede 1080P AAA oyunlar için hem kas gücü hem VRAM açısından AMD yönelmeniz daha mantıklı olacaktır, onun dışında sistem satılırsa 2. el tarafında 3090 zorlanabilir.
Aynı şekilde daha uygun fiyatlara 2. el 6900/50 XT düşünülebilir,

Sistemden beklentim 2K oyunları sorunsuz bir şekilde oynamak.İşlemci ve RAM konusunda sistemimde sorun olduğunu düşünmüyorum.Ekran kartı olarak 10-20K arasında High/Ultra olacak şekilde oynatacak bir ekran kartı işimi görür.
Kasa ve PSU modeliniz nedir?
Uzun süreli 2K oyunculuk için 6900-50 XT/3090 altına düşmeyin, işlemci stok mu OC şekilde mi kullanıyorsunuz ve soğutucunuz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı