AB, Apple’ı Sertifikasız USB-C Kablo Kısıtlamaları Konusunda Uyardı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Apple-USB-C-Kablo.jpg

Avrupa Birliği, geçtiğimiz yıl iPhone ve kablolu şarj özelliğine sahip diğer birçok cihazın satılabilmesi için USB-C portu ile donatılmasını zorunlu kılmıştı. Apple’ın bu yasaya uymak için 28 Aralık 2024 tarihine kadar süresi var ancak Lightning’den USB-C’ye geçişin bu yıl çıkacak iPhone 15 modelleriyle gerçekleşmesini bekliyoruz. Apple, sertifikasız USB-C kabloların şarj hızlarını ve diğer işlevlerini “Made […]

Devamı: AB, Apple’ı Sertifikasız USB-C Kablo Kısıtlamaları Konusunda Uyardı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Mağdur olmak için kandırılmanız gerek hocam. Zaten biliyorsunuz aldığınızda neye para verdiğinizi. Bana kalırsa tüketimi azaltmak güzel bir protesto yöntemidir.
Hocam şarj etmek zorundayım diyorum siz diyorsunuz tüketimi azaltmak güzel bir protesto yönetimidir, ihtiyacım olduğum bir şeye zaten ürünü alarak para veriyorum bir de adaptörü ayrı satmak resmen dolandırıcılık değil midir?

Adaptör konusunda da tüm ülkeler artık dava açmalı, istek değil bir ihtiyaçtır şarj edeceğim mecburi bir şeye neden para veriyorum? Samsung'da aynı şekilde adaptör kaldırdı iyice abarttılar bence.

Apple sürekli kendine bağımlı kıldıran bir şirket. Fark ettiyseniz Apple kullanan bir kişinin eski telefonu da yüksek ihtimalle Apple'dır. Her yeni telefonda şarj aleti cıkması da bir sorun cıkarıyor ortaya.

Hocam şarj etmek zorundayım diyorum siz diyorsunuz tüketimi azaltmak güzel bir protesto yönetimidir, ihtiyacım olduğum bir şeye zaten ürünü alarak para veriyorum bir de adaptörü ayrı satmak resmen dolandırıcılık değil midir?
İçinde şarj aleti olduğu belirtilip içinde şarj aleti olmasaydı dolandırıcılık olurdu. Yapılan şey doğru/yanlış/etik demiyorum, sadece bu bir tercih. Siz bu tercihi beğenmiyorsanız satın almayarak zaten tepki gösterebilirsiniz. Apple 20W şarj aletini 20 dolara satıyor.

Geri
Yukarı