Abartıldığını düşündüğünüz anime nedir?

Boruto abartılmıyor ki? Millet linç üstüne linç ediyor. Anime tarafında eleştiriyi hak ettiğini düşünüyorum ama mangası yazdan beri epey düzeldi. Tbv'e overrated diyenleri kabul etmiyorum. Okumadıklarını düşünüyorum.

Animesi çok başka bir kafa zaten onu geçelim ama mangası da iyi değil bence. Zamanında merak edip animesinde güncele gelmiştim hayal kırıklığı yaşayınca arkadaşım asıl olay mangada orayı okuman lazım dedi. Mangaya geçtim bir süre günceldeyken takip ettim ve hala hayal kırıklığı yani özellikle manga tarafında son zamanlarda gereksiz bir abartma var. Ben Naruto'yu çok severim, borutoya da sıfır önyargıyla başladım ama kötüye kötü demek lazım. Tbv dediğin kısmı bizzat okumadım ama spoilerlarına baktım biliyorum hikayeyi o da bayağı komik olmuş bence 😀. Bu evrenin Naruto'yla kapanması gerekiyordu.

Animesi çok başka bir kafa zaten onu geçelim ama mangası da iyi değil bence. Zamanında merak edip animesinde güncele gelmiştim hayal kırıklığı yaşayınca arkadaşım asıl olay mangada orayı okuman lazım dedi. Mangaya geçtim bir süre günceldeyken takip ettim ve hala hayal kırıklığı yani özellikle manga tarafında son zamanlarda gereksiz bir abartma var. Ben Naruto'yu çok severim, borutoya da sıfır önyargıyla başladım ama kötüye kötü demek lazım. Tbv dediğin kısmı bizzat okumadım ama spoilerlarına baktım biliyorum hikayeyi o da bayağı komik olmuş bence 😀. Bu evrenin Naruto'yla kapanması gerekiyordu.
Son cümlene katılıyorum. Bunda çoğu Naruto fanları da hemfikir olmalı.

Anime kısmına gelirsek, Boruto: NNG'ının en sevilmeme nedenlerinden biri güç sistemi ve animasyonu. Güç dengesi Otsutsukiler üzerinden gidiyordu. Boruto sadece Otsutsuki güçlerini kullanıyordu ve şahsen benim de çok rahatsız olduğum bir konuydu. Ama TBV ile düzeldi, inan bana. Özellikle Boruto çok gelişim kaydetti ve benim gözümde yeni nesil animelerdeki en iyi ana karakter. Çocuk hali ile şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. Attan inip ferrariye binmişsin gibi bir değişim var. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Olabildiğince spoiler vermeden yazmaya çalıştım ama ön yargını kırıp okumanı tavsiye ederim. O iş sadece spoilera bakıp seriye sallamakla olmuyor. Bir şey hakkında yorum yapabilmen için önce onu okuman gerekir.

Son cümlene katılıyorum. Bunda çoğu Naruto fanları da hemfikir olmalı.

Anime kısmına gelirsek, boruto: Nng'ının en sevilmeme nedenlerinden biri güç sistemi ve animasyonu. Güç dengesi otsutsukiler üzerinden gidiyordu. Boruto sadece otsutsuki güçlerini kullanıyordu ve şahsen benim de çok rahatsız olduğum bir konuydu. Ama tbv ile düzeldi, inan bana. Özellikle boruto çok gelişim kaydetti ve benim gözümde yeni nesil animelerdeki en iyi ana karakter. Çocuk hali ile şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. Attan inip Ferrari'ye binmişsin gibi bir değişim var. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Olabildiğince spoiler vermeden yazmaya çalıştım ama ön yargını kırıp okumanı tavsiye ederim. O iş sadece spoilera bakıp seriye sallamakla olmuyor. Bir şey hakkında yorum yapabilmen için önce onu okuman gerekir.

Aslında güç dengesinın saçmalamasının sebebi borutodan ziyade Naruto'nun finaliyle alakalı. Naruto ve sasuke sonda Tanrı'dan hallice olduğu için yeni gelen rakipler de mecburen Tanrı gibi tipler oldu. Yeni hikayede de MC boruto olduğu için saçma sapan nerfler atmak zorunda kaldılar diğer karakterlere.
her hareketinde çakrası biten sasuke mesela 😀
Spoiler verip vermemen de benim için önemsiz çünkü hikayeyi bildiğimi belirtmiştim zaten. Aslında seriye bir ön yargım olmadığını da yazmıştım ama yazdıklarımı pek dikkatli okumamışsın sanırım. Yorumumda seriye sallama da göremedim sen görüyorsan nerede belirtir misin?

Aslında güç dengesinın saçmalamasının sebebi borutodan ziyade Naruto'nun finaliyle alakalı. Naruto ve sasuke sonda Tanrı'dan hallice olduğu için yeni gelen rakipler de mecburen Tanrı gibi tipler oldu. Yeni hikayede de MC boruto olduğu için saçma sapan nerfler atmak zorunda kaldılar diğer karakterlere.
her hareketinde çakrası biten sasuke mesela 😀
Spoiler verip vermemen de benim için önemsiz çünkü hikayeyi bildiğimi belirtmiştim zaten. Aslında seriye bir ön yargım olmadığını da yazmıştım ama yazdıklarımı pek dikkatli okumamışsın sanırım. Yorumumda seriye sallama da göremedim sen görüyorsan nerede belirtir misin?
Rakiplerin güç dengesinin Otsutsuki seviyesine çıkması onlarla savaşırkan sadece Otsutsuki güçlerini kullanmasını gerektirmiyor. Taijutsu da kullanılabilir mesela. Kaldı ki seri finale doğru girerkenOtsutsukileşmiş Madara'ya karşı Ninjutsu kullanıyorlardı mesela. Kaguya'yı o şekilde yendiler. Şu an TBV'de de Boruto sadece Ninjutsu kullanıyor mesela. Demek ki neymiş? Tanrıca halli olması Ninjutsu kullanmasına engel değilmiş.

Sırf senin için spoiler vermemeye çalışmadım. Bu yorumu bir sen okumuyorsun. Kapsamlı düşünerek yorum yapıyorum. Hikayeyi bildin diye bir animeyi/mangayı izlemeyi bırakman çok saçma. O zaman bende One Piece'in hikayesini biliyorum izlemeyeyim mesela? Ben Naruto'nun her şeyini biliyordum ama buna rağmen favori animem. Hikayeyi bilmek bahane. Bir örnek daha HxH'ın da elle tutulur bir hikayesi yok ama çoğu kişi animeyi çok üst düzey bir anime olarak görüyor. Ki öyle de. Sadece hikaye'nin başarısı mı şimdi bu? Bahsettiğim önyargın da burada devreye giriyor. Seriyi takip etmeyerek ve hikayeyi biliyorum diyerek -aslında hiçbir şey bilmediğin halde- seriye atıp tutmuş oluyorsun. Şimdi gördün mü sallamanı?

Son olarak hikaye de hikaye dediğin şey ne ki?
Boruto'nun annesi ve babası mühürleniyor, Kawaki ile yerleri değişiyor.
Sırf bunu biliyor diye hikayeyi biliyormuş da okumasına gerek yokmuş, bla bla. O zaman hiç bir seriyi takip etme.

Boruto neden linçleniyor ki? Ben severek izliyorum. Naruto gibi harika animeden sonra ona geçiş yaptım. Ve gayet güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı