ABB Başkanı Mansur Yavaş: 28 bin 609 hanemize toplam 61 milyon 509 bin 350 lira kömür yardımı yatırdık

Hayır işini ranta dönüştürmek çirkince bir şey. Devlet zaten vatandaşına bakmak zorunda. Almanya hükümeti çalışmayanlara 400 euro maaş bağlıyor ve bunun için oy talep etmiyor.
Dünyanın neresinde olursanız olun siyasetçiler yaptıkları yardımı her zaman paylaşır. İsterse Merkel olsun!
buauTxWx.jpg
hhfatqF9.jpg
DuzmPmXf.jpg

Halkın kafasında soru işareti oluşmasın diye yaptıkları icraatleri paylaşıyorlar. Zaten politikacının işi budur, "ben şunu bunu yaptım, oyunu bana ver."dir.
Öyle de değil aslında. Halkın parasıyla oluşan belediye bütçesinden 65 milyon lirayı, "buraya harcadık" minvalinde bir açıklama bu. Şeffaflık açısından bunların açıklanmasını önemli buluyorum, şahsi fikrim.

Seçildiğinde demiştim. Bu adamın birkaç kopyasını yapıp şehirlerin başına getirmek lazım. İnsanlar icraat gördü. Geçen de çiftçiye yardım yapmıştı, ve sonrasında aylık para yardımı da vereceğiz demişti.

Arkadaşlar hayır işi, bir elin verdiğini diğer el görmemeli minvalinde yorumlarda bulunmuşlar ama ben bunlara katılmıyorum. Yapılan şey hayır işi değil, halkın parasının halka harcanması, sosyal devlet anlayışının yerini bulması. Olması gerektiği gibi de şeffaf bir şekilde de hesabı verilmiş, kimse rencide edilmemiş. Herhangi bir problem göremiyorum açıkçası, bir politikacının oy beklentisinin olmasını da doğal karşılıyorum, popülist söylemlere ve hareketlere girmediği sürece elbette.

Geri
Yukarı