ABD vatandaşı biri Türk vatandaşını Amerika'ya alabilir mi?

CanN1928

Decapat
Daha fazla  
Benim kuzenim ABD vatandaşı ve Türkiye'de yaşıyor. Beraber Amerika'ya gitmek istiyoruz fakat ABD vizeyi biraz zor veriyor. Kuzenim beni ABD'ye aldırabilir mi 2-3 yıllığına çalışmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oturma izni ile çalışanlar var. Özellikle WOT sonrası bunu yapan çok fazla. Legal değil, ama çalışabilmenin yolları var. Full time çalışma imkanın yok diye biliyorum.

Legal yollar için yazıyorum;
Bahsettiğiniz şartlarda çalışma izni aldıramaz, bu imkansızdır.

Size sponsor olarak turistlik amaçla vize almanıza yardımcı olabilir.

Güncelleme;
Konuda şirket sahibi vs yazmadığınız için onu hiç yazmamıştım, eğer bir şirket size sponsor olursa vize alma ihtimaliniz olabiliyor yine de %100 değil, yıllık kontenjan belli, bu kontenjandan fazla başvuran olduğu için yeterlilikleri sağlayanlar arasında çekiliş yapılarak vize veriliyor.

Bir de L2 vizesi var, ABD merkezli bir şirketin, ABD dışında çalışanlarını merkeze çekmesi için kullanılıyor. Bunun için de kuzeninizin 2 şirketi olmalı, biri ABD'de diğeri Türkiye'de ve siz Türkiyede ki şirkette çalışıyor olmanız gerekiyor. Şartlar uyuyorsa en kolay yolu bu.

Son olarak;
Kuzeninizin bir şirketi yoksa ve sizi işe alacak bir tanıdığı yoksa size çalışma izni alamaz. Maddi durumu yeterli ise sadece turist vizesine sponsor olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı