Amerikan vatandaşı olan kardeşim beni yanına alabilir mi?

"Green Card başvurularının sonuçlanması 1-2 yıl sürmektedir. Bu süre başvuru yapılacak kişinin akrabalık derecesine ve yaşına göre değişmektedir."

Amerikan Vatandaşının yakın akrabası

• ABD vatandaşının eşi
  • ABD vatandaşının 21 yaş altı ve bekâr çocuğu
  • 21 yaşından büyük ABD vatandaşının anne ve babası
yazıyor internette. Konuya hakim değilim ancak bir yaş sınırlaması var gibi. Kardeş de gidiyordur herhalde ama ben bir bilgi göremedim.

Kültür çok farklı bir kültür. Pıt diye alışmak kolay olmaz. Zaman gerekiyor. Abinle takıla takıla artık bir şeyler yaparsın. Girişken olursan alışma sürecinde sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.

"Green Card başvurularının sonuçlanması 1-2 yıl sürmektedir. Bu süre başvuru yapılacak kişinin akrabalık derecesine ve yaşına göre değişmektedir."

Amerikan Vatandaşının yakın akrabası

• ABD vatandaşının eşi
  • ABD vatandaşının 21 yaş altı ve bekâr çocuğu
  • 21 yaşından büyük ABD vatandaşının anne ve babası
yazıyor internette. Konuya hakim değilim ancak bir yaş sınırlaması var gibi.

Kültür çok farklı bir kültür. Pıt diye alışmak kolay olmaz. Zaman gerekiyor. Abinle takıla takıla artık bir şeyler yaparsın. Girişken olursan alışma sürecinde sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.
Yok girişkenimdir ama ingilizce aksanim ve kelime bilgim beni küçük düşürür mü

Şu varmış ek olarak:
Amerikan Vatandaşının yakın olmayan akrabası

• Amerikan vatandaşının 21 yaş üstü evli olmayan çocuğu
  • ABD vatandaşının evlenmiş çocuğu
  • En az 21 yaşında olan ABD vatandaşının kardeşi
21 yaşında olman gerekiyor en az. Aksan konusunu dert etme. ABD'de eyalet değiştirince aksan değişiyor zaten. Çok çeşitli bir etnik grup var, herkes aynı aksanda değil. Kimse de seni yargılayamaz. Kendini kelime alanında geliştirmek sana kalmış. Ben burada test çözüp bilmediğim kelimeleri not alıyorum veya diziden kelimeler buluyorum. Zaten sorudaki bilmediğin kelimeleri ezberlemek için çaba göstermesen dahi az çok aklında kalıyor öyle kuru kuruya ezberlemediğin için. Senin imkanın bizden daha çok. Konuştukça pratik yapıp kelime hazneni geliştirebilirsin yani.

Geri
Yukarı