ABD'li polisler tarafından öldürülen siyahi

Amerikalı siyahi bir adam sadece olay yerinde görüldüğü için polisin dizlerinin altında boğularak öldürüldü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İçim acıdı gerçekten yürek burkan bir durum, ben şahsen beyaz olmama rağmen artık siyahların yanında savaşmaya karar verdim.

Burda söylenicek çok söz var ama ne adabım ne de forum kuralları buna müsaade ediyor. Çok büyük canilik ve ırkçılık diyorum.

Din, dil ve ırkıyla insan ayrımı yapan herkesin kahrolması gerektiğini gösteren bir olay. Senelerdir ülkemizde siyahiler yaşar ancak birçok kendi vatandaşımızdan daha insancıllar ve daha dürüstler..

Bunun yanlış olması siyahilerin isyan çıkartmasına neden değildir olay ne kadar kötü olsa da siyahiler haklı konumdan haksız konuma geçti "bence".

Olaya birde şu taraftan bakalım, sürekli olarak ırkçılığa maruz kalıyorsunuz ve devlet tarafından size herhangi bir destekte bulunulmuyor üstüne üstlük bunu yapan kişiler cezalandırılmak yerine korunuyorlar...

İnsanlar buna bir "Dur!" demek için harekete geçtiği düşünüyorum ve hak veriyorum.

Bu paylaşıldı zaten :) Bu arada keşke Türkiye'de olan olaylara da bu kadar ses çıkarsalar. Mesela suriyeli birisi kalbinden vuruldu ama bu siyahi kadar konuşulmadı Türkiye'de.
Ben o olayı desteklemiyorum. Dur ihtarına uymadı ve kaçtı. Her gelen kaçarsa suç oranı artar. Belki de o uyuşturucu satıcısıydı? Bunu o polis bilemezdi. Polis ciddi şekilde kalbinden vurmak istemedi. Kaza olmuştu. Ve ifadesi;

Ölen Suriyeli Ali Hemdan ile aralarında 30 metre mesafe olduğunu iddia eden F.K., şöyle konuştu:

"Silahın ateş almasının ardından çocuk yere düştü. Ben hemen yanına gittim. Vurulduğunu görünce telsizden ve cep telefonundan 112'yi aradım. Ölen şahsı tanımıyorum. Şüpheli bir şahıs olabileceğini düşünerek, müdahale etmek istedim. Kesinlikle vurmak amacım yoktu. Dediğim gibi hem kendimi güvene almak hem de şahsı korkutup, durdurmak amacıyla silahımı çıkardım. Aslında havaya ateş edecektim. Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdim. 26 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olay başıma geldi."

Olaya bir de şu taraftan bakalım, sürekli olarak ırkçılığa maruz kalıyorsunuz ve devlet tarafından size herhangi bir destekte bulunulmuyor üstüne üstlük bunu yapan kişiler cezalandırılmak yerine korunuyorlar...

İnsanlar buna bir "dur!" Demek için harekete geçtiği düşünüyorum ve hak veriyorum.

Peki yağmalanan mağaza sahipleri orada çalışanlar sizce onlara haksızlık değil mi yoksa isterlerse Pentagon'u isterlerse beyaz sarayı yaksınlar benim işime gelir.

Bu paylaşıldı zaten :) Bu arada keşke Türkiye'de olan olaylara da bu kadar ses çıkarsalar. Mesela suriyeli birisi kalbinden vuruldu ama bu siyahi kadar konuşulmadı Türkiye'de.
O vurulan adamın elinde silah olduğu ve polise doğrulttuğu, polisin de kendini korumak için sıktığı iddia ediliyor. Polis ise ifadesinde kovalarken yere düştüm silah ateşlendi demiş. Kovalarken vursa sırtından vurulur ama önden girmiş. O olay hala çözülmedi.

Ben o olayı desteklemiyorum. Dur ihtarına uymadı ve kaçtı. Her gelen kaçarsa suç oranı artar. Belki de o uyuşturucu satıcısıydı? Bunu o polis bilemezdi. Polis ciddi şekilde kalbinden vurmak istemedi. Kaza olmuştu. Ve ifadesi;

Ölen Suriyeli Ali Hemdan ile aralarında 30 metre mesafe olduğunu iddia eden F.K., şöyle konuştu:

"Silahın ateş almasının ardından çocuk yere düştü. Ben hemen yanına gittim. Vurulduğunu görünce telsizden ve cep telefonundan 112'yi aradım. Ölen şahsı tanımıyorum. Şüpheli bir şahıs olabileceğini düşünerek, müdahale etmek istedim. Kesinlikle vurmak amacım yoktu. Dediğim gibi hem kendimi güvene almak hem de şahsı korkutup, durdurmak amacıyla silahımı çıkardım. Aslında havaya ateş edecektim. Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdim. 26 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olay başıma geldi."
26 yıllık polis yanlışlıkla mı vurmuş birini? Yani Türkiye'de suriyelilere afganlara göçmenlere laf eden kişiler burada ABDde olan bir ırkçılığa karşılar. Ben olunmasın demiyorum ama ikisinin de aynı kapıya çıktığını bilmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı