ABD'ye gidip çalışmak için hangi vize gerekli?

CanN1928

Decapat
Daha fazla  
Ben ABD'ye gidip çalışmak istiyorum, bunun için pasaport gerekiyor, tamam hadi pasaport aldım.

Vize ne vizesi alacağım? Orada 3 yıl boyunca çalışmak istiyorum. 18'den sonra direkt gidip çalışmak istiyorum.

Bana ne vizesi gerekli orada çalışmam için?

ABD yerine Kanada daha iyi bir tercih olabilir, vatandaşlığını almanız için belli bir sene oduncu olarak çalışmanız sonucu oturma izni alıyorsunuz diye biliyorum.
Eğer nitelikli bir meslek sahibi değilseniz bu yolu kullanın diğer türlü Green Card almanız bile çok zor olacaktır.

ABD yerine Kanada daha iyi bir tercih olabilir, vatandaşlığını almanız için belli bir sene oduncu olarak çalışmanız sonucu oturma izni alıyorsunuz diye biliyorum.
Eğer nitelikli bir meslek sahibi değilseniz bu yolu kullanın diğer türlü Green Card almanız bile çok zor olacaktır.
Gerçekten odunculuk yapılmasını mı istiyorlar?

Hocam, odunculuk ne alaka? Yanlış anlamayın, anlamadığım ve şaşırdığım için böyle soruyorum. :D
Bu arada, çalışmak için bir sürü vize var. İşinize ve durumunuza bağlı bir vize gerekmekte.

Gerçekten odunculuk yapılmasını mı istiyorlar?
Babam gemide çalışırken zamanında öyle teklif geldiğini ve eğer okumazsam beni gönderebileceğini söylemişti.
Bu olay niteliksiz insanlar için geçerli sanırım, elbet farklı yolları vardır. Odunculuk örnekti ama orada çalışarak vatandaşlık alabiliyorsunuz.
Bu tarz bilgileri en doğru o ülkenin konsolosluğuna bakarak bulabilirsiniz.

Ben ABD'ye gidip çalışmak istiyorum, bunun için pasaport gerekiyor, tamam hadi pasaport aldım.

Vize ne vizesi alacağım? Orada 3 yıl boyunca çalışmak istiyorum. 18'den sonra direkt gidip çalışmak istiyorum.

Bana ne vizesi gerekli orada çalışmam için?
İş vizesi gerekli. Herhangi bir işverenin size kefil olup, davetiye yollaması gerekli.
Yeşil kart alabilirsiniz kuraya katılıp. Çıkarsa gidebilirsiniz.
Ama niteliksiz bir birey için çok zor gitmek. Nitelik kazanılırsa daha kolay olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı