Abra A5 15.4 laptop SSD ekledikten sonra BIOS'a girmiyor

yesilovali

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Dün itibarıyla Crucial 500GB P3 serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 1900 MB yazma) özellikli SSD'yi satın aldım. Laptopa taktığımda yeni birim oluşturduktan sonra SSD'nin çalıştığını test ettim. Ardından bilgisayarın üzerindeki Samsung SSD verilerini Macrium Reflect programıyla yeni SSD'nin üzerine kopyaladım. Videoda gösterilenleri adım adım uygulayarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ardından bilgisayarı yeniden başlattığımda bilgisayar Monster ekranında kaldı ve açılmadı. BIOS'a bile girmiyor. Yeni SSD'yi tek slotta olacak şekilde taktım yine aynı sorunla karşılaştım. Yeni SSD'yi komple çıkarıp kendi SSD'mi tek olacak şekilde taktığımda ise laptop açıldı. Konu ile ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Laptop: Monster Abra A5 15.4
Intel Coffee Lake Core i7-9750H
3GB GDDR5 NVIDIA GTX1050.
15, 6" FHD 1920x1080 IPS mat LED ekran.
8 GB (1x8GB) DDR4 2666MHz + 16 GB DDR4 2666MHz.
240GB M.2 SSD SATA 3
3 adet disk desteği (2X M.2 SSD + 1X 2.5" disk)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Dün itibarıyla Crucial 500GB P3 serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 1900 MB yazma) özellikli SSD'yi satın aldım. Laptopa taktığımda yeni birim oluşturduktan sonra SSD'nin çalıştığını test ettim. Ardından bilgisayarın üzerindeki Samsung SSD verilerini Macrium Reflect programıyla yeni SSD'nin üzerine kopyaladım. Videoda gösterilenleri adım adım uygulayarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ardından bilgisayarı yeniden başlattığımda bilgisayar Monster ekranında kaldı ve açılmadı. BIOS'a bile girmiyor. Yeni SSD'yi tek slotta olacak şekilde taktım yine aynı sorunla karşılaştım. Yeni SSD'yi komple çıkarıp kendi SSD'mi tek olacak şekilde taktığımda ise laptop açıldı. Konu ile ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Laptop: Monster Abra A5 15.4
Intel Coffee Lake Core i7-9750H
3GB GDDR5 NVIDIA GTX1050.
15, 6" FHD 1920x1080 IPS mat LED ekran.
8 GB (1x8GB) DDR4 2666MHz + 16 GB DDR4 2666MHz.
240GB M.2 SSD SATA 3
3 adet disk desteği (2X M.2 SSD + 1X 2.5" disk)

Hocam Windows'u kopyalamak zaten saçma bir şey, boot sekmesinden değiştirmeyi deneyin ya da USB bellek ile verilerinizi yedekleyip format atın.

Hocam Windows'u kopyalamak zaten saçma bir şey, boot sekmesinden değiştirmeyi deneyin ya da USB bellek ile verilerinizi yedekleyip format atın.
Şöyle ki yeni aldığım SSD yi bi kere kopyalama işlemini yaptım ve bunun hata olduğunu şimdiki mesajınızla ve tecrübeyle öğrendim. Çözüm yollarınız için çok teşekkür ederim fakat kopyalama yaptığım SSD ye hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Bilgisayara taktığım anda sistem açılmıyor siyah monster ekranında kalıyor, yeniden başlatma da F2 ye bassam da BIOS a geçmiyor. Çözümlerinizden anladığım kadarıyla seçenekler bu yüzden eleniyor.

Şöyle ki yeni aldığım SSD'yi bir kere kopyalama işlemini yaptım ve bunun hata olduğunu şimdiki mesajınızla ve tecrübeyle öğrendim. Çözüm yollarınız için çok teşekkür ederim fakat kopyalama yaptığım SSD'ye hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Bilgisayara taktığım anda sistem açılmıyor siyah Monster ekranında kalıyor, yeniden başlatma da F2'ye bassam da BIOS'a geçmiyor. Çözümlerinizden anladığım kadarıyla seçenekler bu yüzden eleniyor.

Hocam BIOS pilini söküp çalıştırmayı deneyin.

Hocam BIOS pilini söküp çalıştırmayı deneyin.
Maalesef, denedim sonuç aynı :( Çözüm olarak aklıma iki şey geldi. birincisi başka bir pc bulup okutmaya çalışıp ardından direk formatlamak, diğer çözüm de m2sata to usb convertor bulup diski o şekilde temizlemeye çalışmak. Başka çözüm yolu gelmiyor artık aklıma.

Geri
Yukarı