Abra A5 v12.1 oyunlarda mouse lag

İşletim sistemi
Windows 10

god's helper

Centipat
Benim şöyle bir problemim var daha önce çok araştırdım ama bulamadım. Şöyle ki ben görev yöneticisinden çoğu oyunu önceliğini yükseğe aldığım zaman oyunda mouse lagı oluyor. Özellikle AC Unity veya Syndicte. AC'lerde ayrıca klavye lagıda oluyor yükseğe aldığım zaman. Ben son zamanlarda sadece bu oyunlarda olduğunu zannetmiştim ama ne yazık ki Valorant'ta da aynı sorun var. Düzelmesi için Valorant'ta bunu yüksekten düşüğe çekmem gerekiyor. AC oyunlarında ise ortaya almam gerekiyor. Bu sorunun sebebini bilen lütfen anlatsın PC'yi aldığımdan beri aynı sorun var. Sürücülerimin hepsinin güncel olduğuna eminim tek tek kontrol ettim. Oyunlarda v-Sync falan da kapalı. Her oyunda olmuyor mesela CS:GO'da yok yüksekte olmasına rağmen. Bilgisayar model Monster Abra A5 v12.1.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu yüksek önceliğe almayın. Genelde tavsiye ediyorlar fakat bu tamamen yanlış bir şey.
Oyunun önceliğini yükseğe almak giriş aygıtlarını okuyan hizmetin gecikmeli çalışmasına yol açıyor.
CS:GO için de bende çalışan çözümü şu;
V-Sync'yi açtım ve FPS limitini 59 olarak ayarladım. (60 yapınca mouse lag oluyor. İlla 59.)

Teşekkürler ama bir şey soracağım yükseğe almak FPS'e artı da bulunmuyor mu?

Ekranınız muhtemelen 60Hz. 60 FPS ve üstünü üretmesi sadece işlemciyi yorar. Ekranınız saniyede 60 kare çizebileceğinden 60'ın üstü pek işe yaramaz. Tek bildiğim şey bazı cihazlarda (60Hz olmalarına rağmen) fps_max 60 ile 70 arasında fark oluşabildiğidir.

Kısacası: V-Sync açık iken 59'un üstünün pek artısı olmaz. Zaten V-Sync FPS'yi otomatik sınırlandıracaktır.

Geri
Yukarı