Abra A5 v13.1 açılışta birkaç kez yeniden başlıyor

kadirarslan88

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba;

Denizli'den yazıyorum sizlere Gi5cn4E2184701842 seri numaralı ve Abra A5 v13.1 model kodlu garanti süresi dolmuş Monster notebook bilgisayarımla alakalı bir sorunum mevcut. Bu sorun ile alakalı sizden fikir tahmin ve öneri rica etmekteyim. Sorunu size açıklamakla beraber bir video ile de anlatmaya çalışacağım.

Sorun tam olarak şudur; bilgisayar açıldığında tamamen sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
Pilde veya prize takılı şekilde fark etmeksizin bilgisayarı açmak için düğmeye bastığımda direk Monster logosu gelmesi gerekirken siyah ekranda kalıyor fanlar çalışıyor klavye ışıkları yandığı anda kendi kendine tamamen kapanıyor ve hiçbir tuşa basmadan yeniden başlıyor fakat bu sefer Monster logosu geliyor ve normal şekilde başlıyor. Uzun süre bilgisayarla çalıştıktan sonra kapatıp hemen veya 1-5 dk içinde yeniden açmak istersek normal şekilde açılabiliyor.

Sorunu gösteren video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarı Monster'a göndermek en kolay ve kesin çözüm olacağının farkındayım fakat bu bilgisayar benim iş bilgisayarım teknisyenim plc programlarım mevcut ve her gün kullanmak durumundayım size göndersem en az 1 haftada gelmeyecek bu sebeple en son ihitimalle zorunda kaldığımda göndereceğim buraya da yazmak istememdeki amaç bana öneri tahmin ve kontrol etmem gereken bir şey varsa benimle paylaşmanızı rica etmektir. İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba;

Denizli'den yazıyorum sizlere Gi5cn4E2184701842 seri numaralı ve Abra A5 v13.1 model kodlu garanti süresi dolmuş Monster notebook bilgisayarımla alakalı bir sorunum mevcut. Bu sorun ile alakalı sizden fikir tahmin ve öneri rica etmekteyim. Sorunu size açıklamakla beraber bir video ile de anlatmaya çalışacağım.

Sorun tam olarak şudur; bilgisayar açıldığında tamamen sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
Pilde veya prize takılı şekilde fark etmeksizin bilgisayarı açmak için düğmeye bastığımda direk Monster logosu gelmesi gerekirken siyah ekranda kalıyor fanlar çalışıyor klavye ışıkları yandığı anda kendi kendine tamamen kapanıyor ve hiçbir tuşa basmadan yeniden başlıyor fakat bu sefer Monster logosu geliyor ve normal şekilde başlıyor. Uzun süre bilgisayarla çalıştıktan sonra kapatıp hemen veya 1-5 dk içinde yeniden açmak istersek normal şekilde açılabiliyor.

Sorunu gösteren video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarı Monster'a göndermek en kolay ve kesin çözüm olacağının farkındayım fakat bu bilgisayar benim iş bilgisayarım teknisyenim plc programlarım mevcut ve her gün kullanmak durumundayım size göndersem en az 1 haftada gelmeyecek bu sebeple en son ihitimalle zorunda kaldığımda göndereceğim buraya da yazmak istememdeki amaç bana öneri tahmin ve kontrol etmem gereken bir şey varsa benimle paylaşmanızı rica etmektir. İyi çalışmalar dilerim.
BIOS'u varsayılan değerlere sıfırlayarak durumu gözlemleyin. Eğer sorun devam ederse
buradaki
sayfadan müşteri desteğiyle iletişime geçin ve BIOS güncelleme dosyasını isteyin. BIOS ve EC Firmware'i güncelleyerek durumu gözlemleyin. Aşağıya güncellemeleri nasıl yapacağınıza ilişkin adımları yazdığım bir konunun bağlantısını bırakıyorum.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:
BIOS'u varsayılan değerlere sıfırlayarak durumu gözlemleyin. Eğer sorun devam ederse.
buradaki
Sayfadan müşteri desteğiyle iletişime geçin ve BIOS güncelleme dosyasını isteyin. BIOS ve ec Firmware'i güncelleyerek durumu gözlemleyin. Aşağıya güncellemeleri nasıl yapacağınıza ilişkin adımları yazdığım bir konunun bağlantısını bırakıyorum.
Kolay gelsin.

Monster servise gönderin diyor.
Garantisi yok ayrıca bilgisayar iş amaçlı sureklı kullanılıyor BIOS dosyalarını aldım ama onu yuklemek daha once yapmadıgım bir şey ve sankı benı bıraz aşıyor.

BIOS varsayılan ayarlarına sıfırlama ıslemını yaptım.

Bu olayı sadece bilgisayar sogukken yapması bana garıp geldı
Yanı kapat aç sorun yok ılk açılışta sabahları yapıyor sadece bunu ya da kapattıktan 2-3 saat sonra açınca yapıyor. @Recep Baltaş belki sizin bir fikriniz vardır.

Geri
Yukarı