Abra A5 v13.4 için RAM önerisi

Bütçe
700

Cihanizm

Hectopat
2018'de aldığım Abra v13.4 bilgisayarda artık hem yıllandığından hem de RAM yetersizliğinden kaynaklı bir sorun var.

Hem render işlemlerinde hem oyunlarda kaplamaların yüklenmesinde hem de birkaç uygulamayı aynı anda açınca bilgisayar yavaşlıyor kasıyor ve bazen Google Chrome'da bile bellek yetersizliği hatası veriyor ve sayfayı göstermiyor. Siyah ekran oluyor gibi gibi.

Bunun sebebini RAM yetersizliği olarak düşünüyorum. En azından bir 8 GB RAM ile bilgisayarın bu sorunlarını giderebileceğimi düşünüyorum. Sizce nasıl giderebilirim? RAM önerilerinizi bekliyorum. Şu an bilgisayarda takılı olan RAM fotoğrafta görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    79,8 KB · Görüntüleme: 23
  • 2.PNG
    2.PNG
    104,8 KB · Görüntüleme: 35
2018'de aldığım Abra v13.4 bilgisayarda artık hem yıllandığından hem de RAM yetersizliğinden kaynaklı bir sorun var.

Hem render işlemlerinde hem oyunlarda kaplamaların yüklenmesinde hem de birkaç uygulamayı aynı anda açınca bilgisayar yavaşlıyor kasıyor ve bazen Google Chrome'da bile bellek yetersizliği hatası veriyor ve sayfayı göstermiyor. Siyah ekran oluyor gibi gibi.

Bunun sebebini RAM yetersizliği olarak düşünüyorum. En azından bir 8 GB RAM ile bilgisayarın bu sorunlarını giderebileceğimi düşünüyorum. Sizce nasıl giderebilirim? RAM önerilerinizi bekliyorum. Şu an bilgisayarda takılı olan RAM fotoğrafta görebilirsiniz.

Dostum takılı RAM sanırım bu Dual yapmanı öneririm. (gönderdiğim RAM'ın takılı olanla aynı olduğunu düşünüyorum yanlışım var ise düzeltirseniz sevinirim.)

Dostum takılı RAM sanırım bu Dual yapmanı öneririm. (gönderdiğim RAM'ın takılı olanla aynı olduğunu düşünüyorum yanlışım var ise düzeltirseniz sevinirim.)

Dual yapmak nedir pek bilgim yokta donanım takma ile alakalı biraz açar mısın veya video varsa.

Aynı ram olmasımı gerek daha iyi alsam olmazmı

Dual yapmak nedir pek bilgim yokta donanım takma ile alakalı biraz açar mısın veya video varsa.

Aynı RAM olmasımı gerek daha iyi alsam olmaz mı?

Aynı RAM olması gerek eş zamanlı olarak siz tahminimce optimuz kullanıyosunuz standart kullanıcı olarak aynı RAM bulup alırsanız 8x2 şeklinde tahminimce FPS değeriniz %35 civarı yükselir.

Anladım teşekkürler peki bu RAM iyi mi alınır mı? veya öneriniz varmı başka ?
Kingston veya crucial ddr4 2666mhz 1.2v alabilirsiniz. Ama öncesinde AİDA64 indirip raminiz hakkındaki daha detaylı bilgileri buraya gönderir misiniz.

Kingston veya Crucial DDR4 2666MHz 1.2v alabilirsiniz. Ama öncesinde AIDA64 indirip RAM'iniz hakkındaki daha detaylı bilgileri buraya gönderir misiniz?

Kingston aldim Trendyol'dan biri sormus Abra v13.4 icin uyumlu mu diye evet demis o yuzden guvendim aldim direk sorun cikarsa atayim teşekkürler.

Kingston aldim Trendyol'dan biri sormus Abra v13.4 icin uyumlu mu diye evet demis o yuzden guvendim aldim direk sorun cikarsa atayim teşekkürler.
Mail gelmemiş, geç gördüm kusura bakmayın. Crucial veya Kingston genellikle sorunsuz uyum gösterip çalışırlar, garanti olsun diye söylemiştim aida yı. Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı