Abra A5 v15.3. 1 2. el alınır mı?

224963

Kilopat
Şu anda abimin laptop ihtiyacım var ve 4500 TL'lik bir bütçesi var. Arkadaşım teklifte bulundu aktif olarak kullandığı laptopu Abra A5 v15.21 4500 TL ve bir kısmını peşin ödeyip diğer kısmını taksitle ödeyeceğiz. Laptopun 2. el piyasasına baktığımda 6.200 TL'den başlıyor. Kendim gidip baktım ve bir sorunu yok yakın bir arkadaşım zaten. Tabi abim oyun falan da oynuyacağı için GTX 1050 3GB yeterli olur mu bilmiyorum. Oynadığı oyunlarının çoğunu rahatlıkla açacağını düşünüyorum(CS, LoL, Valorant) fakat ileride bu oyunlarda da sıkıntı çıkarır mı? Ve forumda gördüğüm kadarı ile Monster laptopların kronik ısınma sorunu var ne kadar doğru bilmiyorum. Sizce bu fiyata oyun oynanabilecek başka bir laptop bulunabilir mi?

Bende var ısınma sorunu doğru, Undervolt ile pek problem olmuyor. Fakat çok ucuz olmadığı sürece önermem.

Hem döviz kuru hem üretim sorunları sonrasında notebook fiyatlarının ne durumda olduğunu görüyoruz. Her hafta gelen %3-10 aradı zam da cabası. Sizin istediğiniz öneriye gelince eğer öyşe taksitle ödeme şansınız var ise daha üst bir modele bakmanız gerektiğini düşünüyorum. Günümüzde 1050 nin masa üstü modellerinde bile yeterince performans alamazken mobil bir 1050 3gb sizi tatmin etmeyecektir. Kasım indirimlerin de ( adı indirim bence ) belki 3060 lı bir model alabilirsiniz. Arada bir 8-9 bin TL bandında sınırlı stokla satılıyorlar. Denk getirebilirseniz daha yüksek grafik kartına bir laptop almanızı tavsiye ederim.

Fiyatı sence fiyatı nasıl bana göndermeden servisten termal macun bakımını vs yaptırcakmış.
2.el piyasasına hakim değilim.
Hem döviz kuru hem üretim sorunları sonrasında notebook fiyatlarının ne durumda olduğunu görüyoruz. Her hafta gelen %3-10 aradı zam da cabası. Sizin istediğiniz öneriye gelince eğer öyşe taksitle ödeme şansınız var ise daha üst bir modele bakmanız gerektiğini düşünüyorum. Günümüzde 1050 nin masa üstü modellerinde bile yeterince performans alamazken mobil bir 1050 3gb sizi tatmin etmeyecektir. Kasım indirimlerin de ( adı indirim bence ) belki 3060 lı bir model alabilirsiniz. Arada bir 8-9 bin TL bandında sınırlı stokla satılıyorlar. Denk getirebilirseniz daha yüksek grafik kartına bir laptop almanızı tavsiye ederim.
1050 3GB çok farklı kart. Kendisi ile orta-yüksek ayarlarda sabit 60 FPS FH4 oynadım, FH5'de de umarım akıcı şekilde oynatır.

2.el piyasasına hakim değilim.

1050 3GB çok farklı kart. Kendisi ile orta-yüksek ayarlarda sabit 60 FPS FH4 oynadım, FH5'de de umarım akıcı şekilde oynatır.

Anladım peki bu ısınma sorunu tam olarak neden kaynaklı işlemcimi ekran kartı mı? Ve ısınıp kapanma durumu oluyor mu?

Anladım peki bu ısınma sorunu tam olarak neden kaynaklı işlemcimi ekran kartı mı? Ve ısınıp kapanma durumu oluyor mu?
Ekran kartı 85-86 derece onda sorun yok fakat işlemci 96 dereceye kadar çıkıyor, genellikle 94-95 derece arası. Undervolt'tan önce Assetto ve birkaç oyunda sürekli FPS düşüşü yaşıyordum. Hem işlemci sıcak çalışıyordu hem de frekans kızıyordu, ama sonra 92-93 derecelerde frekans kısmadan akıcı şekilde oynuyorum.

Oyunlarda kapanma yaşamadım ama DaVinci Resolve'da projemi hiç eden kapanmalar oldu.

Ekran kartı 85-86 derece onda sorun yok fakat işlemci 96 dereceye kadar çıkıyor, genellikle 94-95 derece arası. Undervolt'tan önce Assetto ve birkaç oyunda sürekli FPS düşüşü yaşıyordum. Hem işlemci sıcak çalışıyordu hem de frekans kızıyordu, ama sonra 92-93 derecelerde frekans kısmadan akıcı şekilde oynuyorum.

Oyunlarda kapanma yaşamadım ama DaVinci Resolve'da projemi hiç eden kapanmalar oldu.

Son olarak CS, Valorant gibi işlemci ağırlıklı oyunları oynama imkanın oldu mu? Monster'ın kendi kanalının ısınma problemi videosunu izledim adam PUBG açmış işlemci Max %20 kullanıyor işlemci 90 95 arası gidip geliyor bu sayılar hiç normal gelmedi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı