Abra A5 V15.3 860 EVO 500GB SSD'yi okumuyor

Yunusint

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 1,5 yıl önce Monster Abra A5 V15.3 15, 6" Laptop aldım. Bu versiyonu 240GB'lık bir SSD içeriyordu. Ben de artık yetmediği için yükseltmek istedim ve 2-3 gün önce Samsung 860 EVO 500GB M.2 2.5" SSD satın aldım ve 2.slota taktım. Fakat ne BIOS'ta gözüküyor SSD ne de Disk Yönetimi bölümünde gözüküyor. Samsung'un önerdiği uygulamayı da indirdim orada da gözükmüyor. Acaba bu SSD'yi 1.slota takıp format mı atmam gerekiyor görmesi için?

Merhaba, 1,5 yıl önce Monster Abra A5 V15.3 15, 6" Laptop aldım. Bu versiyonu 240GB'lık bir SSD içeriyordu. Ben de artık yetmediği için yükseltmek istedim ve 2-3 gün önce Samsung 860 EVO 500GB M.2 2.5" SSD satın aldım ve 2.slota taktım. Fakat ne BIOS'ta gözüküyor SSD ne de Disk Yönetimi bölümünde gözüküyor. Samsung'un önerdiği uygulamayı da indirdim orada da gözükmüyor. Acaba bu SSD'yi 1.slota takıp format mı atmam gerekiyor görmesi için?
Diski biçimlendire bilirsiniz
Hiç uğraşmayın, İntel Memory and Storage indirin direk görecektir yüksek ihtimal.

Hiç uğraşmayın, İntel Memory and Storage indirin direk görecektir yüksek ihtimal.

Yine de gözükmedi. Acaba takmada mı bir sorun oluştu, yeniden bir deneyip geri dönüş yapacağım.

Garanti verdiğim şey düzelmemiş :( bu benim hatam. Taktığınız da problem olsaydı gözükmezdi.
Merhaba, sanırsam sorun ssd'de değil, portta. Eski SSD takılı olan porttaki SSD'yi çıkardım ve yerine Samsung EVO'yu koydum. Kısaca SSDleri yer değiştirdim. Bu sefer windows kurulu olan eski SSDyi okumadı diğer portta, ama diğer portta Samsung EVO'yu okudu. 2.portta sorun var sanırsam.

Geri
Yukarı