Abra A5 v15.6 laptopa SSD tavsiyesi

Dinar Düzbak

Kilopat
Yer
Balıkesir, Turkey
Daha fazla  
Laptopum Monster Abra A5 v15.6. mevcut bulunan model Samsung mzvLQ256HAJd diye bir SSD. Bu SSD'nin doldukça yavaşladığını söyleyenler var ve evet benim laptopumda açılış hızı olarak ilk aldığım zamanla alakası yok. Zaten SSD 256 GB ve bana yetmiyor. 2000 lira gibi bir bütçeyle 1TB SSD almak istiyorum. Tabii verdiğim paraya değecekse aşabilirim. Anakartım PCI-Express 3.0. ama ben PCI-e 4.0 bir SSD almak istiyorum çünkü ileride laptopu değiştirirsem SSD'yi söküp ona takarım diye düşünüyorum. Dopolama olarak 500 GB'lık bir SSD de işimi görür aslında yani çok performanslı bir 500 GB SSD de alabilirim aynı bütçeyle. Yani kafam çok karışık yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bilgisayar için ben de 1 tb ssd arıyorum. Konu da açtım dün ama yazan olmamıştı. Samsung 980 almak üzereyken burada başka bir konuda Kingston Fury Renegade'i gördüm ve sanırım onu alacağım.
Aklıma tek takılan ısınma sorunu yaşayıp yaşamayacağım. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Anakart PCIe 3.0 ama gen4 bir ssd ısınma konusunda sorun yaratır mı? İleride bilgisayarı değiştirirsem kullanmaya devam ederim diye gen4 almak istiyorum ben de, fiyat farkı da çok yok gen3lerle.

Bu SSD geçen hafta sinerjide 1899 liraydı belki bu hafta sonuda indirime girer.

Yeni konular

Geri
Yukarı