Abra A5 v15.6 vs Abra A5 v15.5

Dr. Uğur

Hectopat
Bahsetmiş olduğum laptoplar;
Abra A5 V15.6 15,6" Oyun Bilgisayarı
Abra A5 V15.5 15,6" Oyun Bilgisayarı

Bu ikisi arasında kaldım. Arada kalmamın sebebi v15.5 olan sistem i5-10300H işlemcili ve özelleştirme yaparak 16 GB, 1 TB HDD ekleyince v15.6 i7-10750H (8 GB RAM) olan sistemin fiyatına tekabül ediyor. Benim sorum şu olacak. Öncelikle sistem programlama ve oyun için kullanılacaktır. Bu iki tercihi göz önünde bulundurursak işlemcisi i7 olan sistemi mi alırdınız yoksa i5 olan sistemi özelleştirip mi alırdınız?
Unutmayalım(!) i7 işlemciye sahip olan sistem 8 GB RAM ve 256 GB depolama sunuyor.

Hocam bence i7 nin i5'e göre çok fazla bir farkı yok. i5 alırdım ben fazla paraya gerek yok. Yani çok fazla oyun oynarım 256 GB depolama falan lazım olur diyorsanız tabiki bütçeniz el veriyorsa alabilirsiniz.

Eğer ileride depolama ve RAM kısmında ekleme yapabilecek durumdaysanız i7 işlemcili olan tercih edilebilir.

Abi kesinlikle i5 ve 16 GB RAM'lik olan al. Zaten işlemci yeterince ekran kartını besliyor hem daha çok GB yerin olur ki zaten GTA 5 gibi bir oyun 100 GB , warzoen 100 GB yani kısacası 256 GB yetmez hem HDD eklersin hem de 16 GB RAM alarak daha iyi bir performansa gidersin.

Şahsen ben Monster Abra A7V12.1 kullanıyorum ve işlemcim bana yetiyor ama 8 GB RAM yetmiyor bu durumdan bayağı rahatsızım evet herkes 8 GB neyine yetmiyor diyebilirler ama gerçekten yetmiyor siz siz olun 16 GB RAM'lik modelini alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı