Abra a5.v16.4 ayarlar değişmesine rağmen FPS değişmiyor

Batuhandemirr

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle Monster Abra a5.v16.4 modeline sahibim cihazım i5 9300h GTX1650 RAM 8 GB Valorant gibi düşük sistem gerektiren bir oyunda bile en yüksek ayarlarda 130 150 FPS arası alıyorum. Bazen daha da düşük oluyor. Ayarları düşürmeme rağmen FPS değerleri değişmiyor. Başka oyunlarda da test ettim Witcher 3 de de aynı problemleri yaşadım. Kuzenim 7 senelik laptopu bile daha fazla FPS veriyör laptopu performans moduna aldığım zaman CPU sıcaklıkları 90 ve üstü derecelere çıkıyor üstelik bu değerleri oyuna gireli 5 dk bile olmadan alıyorum işlemci boştayken 50- 70 derecelerde geziniyor. Sizce 4 aylık bir laptopa gore bu değerler normal mi?

Sanıyorum oyun yükü ekran kartınıza değil, işlemciye biniyor. 90 üstüne çıkması falan da normal değil içindeki parçalar zamanla erimesin bence servise gönderin.

Isındığı zaman fn+1 yapın.

Bu durum genelde şöyleyken oluyor, yanlışım varsa düzeltsinler tabi ben öyle biliyorum.
Ekran kartı dışındaki etkenlerin yetersiz kalması durumunda (işlemci gibi), grafik ayarları değiştirdiğinde fps farkı olmuyor. Ekran kartı her türlü yettiği için, diğer etmenlerin de grafikten yana bir sorunu olmadığı için.

Değil geçmiş olsun termal macun yenileyip deneyin ekran kartının sıcaklığı ne durumda?
Ürünü alalı 4 ay oldu sizce termal macun için erken değil mi ?
Witcher 3 de hangi ayarlarda kaç FPS alıyorsunuz?
Hocam söyle diyim 60 70 fps alıyorum en fazla şehire falan girdiğim zaman 40 lara kadar düşüyor ayarlar nvidea optimize ettiği ayarlar
Oyun ayarlarında V-Sync açıkmı kapalı mı? Ve değerler hiç normal gözükmüyor.

Açık ama kapattığımda pek bir şey değişmiyor hatta kapattgımda oyunda kırılmalar oluyor.
Değil geçmiş olsun termal macun yenileyip deneyin ekran kartının sıcaklığı ne durumda?
Ekran kartı Max 60 ı görüyor tüm yük işlemciye biniyor gibi gözüküyor
Sanıyorum oyun yükü ekran kartınıza değil, işlemciye biniyor. 90 üstüne çıkması falan da normal değil içindeki parçalar zamanla erimesin bence servise gönderin.

Peki eğer sorun onlardan kaynaklıysa para iadesi ya da ürün değişmiş yapılır mı bir bilginiz var mı acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı