Abra A5 v16.6.6 15.6" nasıl?

az önce müşteri hizmetleri ile konuştum ama yok illa yollıycam bakıcaklar
bıos güncellemesi yapılcakmış

Az önce müşteri hizmetleri ile konuştum ama yok illa yollayacağım bakacaklar
BIOS güncellemesi yapılcakmış

Eğer çözüm bulamayacaksan gönder en azından bir baksınlar ne problemi var diye. Teknolojik aletlere bu kadar para verip sorun çıkması gerçekten sinir bozuyor. ASUS'a da çok iyi demişlerdi ama ben memnun kalamadım.

Hocam mayıs ayında Vatan'dan şu cihazı almıştım.

O kadar sorunlu bir cihazdı ki hiç kullanamadım desem yeridir. 2 defa servise gitti. İkinci gidişinde anakartı, SSD ve ekran kartı arızalı olarak bana bildirim yapıldı. Hemen iadesini istedim. Monster almayı düşünüyordum zaten. Abra A7 modelini alacaktım cihaz stoklarda bitmiş. Ondan dolayı Abra A5 V16.6.6 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu cihazı sipariş ettim. Yükseltmelerle birlikte ASUS'tan daha uygun bir fiyata geldi. 8.900 civarı. Çevremde 3 kişi Monster kullanıyor. Birisi 6 sene önce aldığı Tulpar serisini, diğeri geçen sene aldığı Tulpar serisini, diğer arkadaşımda 10 ay önce aldığı Abra A5 serisini kullanıyor. Memnunlar bir sıkıntı çıkmadı. Artık bende de sıkıntı çıkmasın diye dua ediyorum. ASUS oyun bilgisayarında yaşadığım sıkıntıdan dolayı. Çok titiz ve takıntılı biriyim. Üzmez inşallah
Hocam pek çok markanın bazı ürünlerinde sorunlar çıkabiliyor maalesef. Tulpar'lardaki sorunlar Abra'ya oranla az. Abra serisinde de kronik sorunlar pek çok kişi tarafından dile getiriliyor, fakat çevrenizdekilere sorunsuz modeller gelmişse bu beni mutlu eder. Umarım size gelecek modelde de sorun yaşamazsınız. 🙂

Hocam pek çok markanın bazı ürünlerinde sorunlar çıkabiliyor maalesef. Tulpar'lardaki sorunlar Abra'ya oranla az. Abra serisinde de kronik sorunlar pek çok kişi tarafından dile getiriliyor, fakat çevrenizdekilere sorunsuz modeller gelmişse bu beni mutlu eder. Umarım size gelecek modelde de sorun yaşamazsınız. 🙂

Umarım yaşamam az uz paralar ödenmiyor çünkü arkadaşın sorunu da bir an önce çözülür umarım.

Umarım yaşamam az uz paralar ödenmiyor çünkü arkadaşın sorunu da bir an önce çözülür umarım.
Hocam şikayet vara şikayet yazmıştım öğleden sonra bir kaç saat önce aradılar buraya yazmayı unutmuşum yaklaşık 45 dakika konuştuk uzaktan bağlanıp ayar yaptı işlemci tam güç çekmiyormuş onu söyledi program kurdu vs bir tık daha iyi teknik servise yollamaya gerek yok çünkü ram yetersiz kalıyormuş pubg ve gta 5 fazla ram harcadığı için sizin kararınız ama benim görüşüm fps artsın isterseniz 8 gb daha ekletebilirsiniz dedi
Şuan bir tık daha iyi benim de kafama yattı eğer çok sıkıntı olucak gibi olursa servise yollayıp 8 gb daha ekletirim durum bu bilginize ama yine de alacak kişiler bu konuları görürse eğer mutlaka araştırsın baksın ona göre karar verin saygılar ;)

Hocam şikayet vara şikayet yazmıştım öğleden sonra birkaç saat önce aradılar buraya yazmayı unutmuşum yaklaşık 45 dakika konuştuk uzaktan bağlanıp ayar yaptı işlemci tam güç çekmiyormuş onu söyledi program kurdu vs bir tık daha iyi teknik servise yollamaya gerek yok çünkü RAM yetersiz kalıyormuş PUBG ve GTA 5 fazla RAM harcadığı için sizin kararınız ama benim görüşüm FPS artsın isterseniz 8 GB daha ekletebilirsiniz dedi
Şu an bir tık daha iyi benim de kafama yattı eğer çok sıkıntı olacak gibi olursa servise yollayıp 8 GB daha ekletirim durum bu bilginize ama yine de alacak kişiler bu konuları görürse eğer mutlaka araştırsın baksın ona göre karar verin saygılar ;)

Senin kadar benim de içim rahatladı hocam. 1 saat önce siparişim üretim aşamasındaydı şu an kalite kontrol olarak güncellemişler. Bu hafta içerisinde elime ulaşır diye düşünüyorum inşallah. RAM'ı 32 yapmam iyi bir şey olmuş o zaman inşallah ölü pixel falan çıkmaz da sorunsuz kullanmaya başlarım.

Arkadaşlar ben bir iki gün önce konu açmıştım, bir yerden elden taksitle Monster notebook aldık modeli Abra A5 v16.6.6 özellikleri;
  • Intel® Comet Lake core™ i5-10200h 4C/8T; 8MB l3; 8GT/s; 2.4GHz > 4.1GHz; 45W; 14nm.
  • Nvıdıa® geforce® GTX1650 Ti 4 GB GDDR6 128-BIT DX12.
  • 15, 6" FHD 1920x1080 120Hz IPS mat LED ekran.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 1.2v 2933MHz SO-DIMM
  • 500GB Crucial P2 PCI-e M.2 2280 PCI-e 3.0 X4 (okuma: 2300 MB/s - yazma: 940 MB/s)

Sorum şu sizce bu sistem oyunlarda yeterince FPS için yeterli mi bana göre yeterli tabii ama sizinde fikrini öğrenmek isterim.

Kaç TL'ye aldınız.

Senin kadar benim de içim rahatladı hocam. 1 saat önce siparişim üretim aşamasındaydı şu an kalite kontrol olarak güncellemişler. Bu hafta içerisinde elime ulaşır diye düşünüyorum inşallah. RAM'ı 32 yapmam iyi bir şey olmuş o zaman inşallah ölü pixel falan çıkmaz da sorunsuz kullanmaya başlarım.
inşallah hocam
Kaç TL'ye aldınız.
elden ödeme vs olunca faiz de oldu 11 bin düz

Hocam PC geldi mi geldi ise sıkıntı çıktı mı oyunlarda nasıl performans verdi sorun yaşadınız mı hiç.

Son düzenleme:
İnşallah hocam

Elden ödeme vs olunca faiz de oldu 11 bin düz

Hocam PC geldi mi geldi ise sıkıntı çıktı mı oyunlarda nasıl performans verdi sorun yaşadınız mı hiç.

Geldi hocam ayın 14'ünde. Çok şükür bir sıkıntısını görmedim ben performansı olsun soğutması olsun sıkıntısız çalışıyor. Oyun performansları da gayet iyi sadece CS:GO ve F1 2020 oynuyorum ve GPU'yu %99 kullanmıyor daha düşük kullanıyor onu çözemedim. Çok az da olsa ekranın sağ alt kısmında ışık sızması var. Ama genel anlamda memnunum çok şükür.

Geldi hocam ayın 14'ünde. Çok şükür bir sıkıntısını görmedim ben performansı olsun soğutması olsun sıkıntısız çalışıyor. Oyun performansları da gayet iyi sadece CS:GO ve F1 2020 oynuyorum ve GPU'yu %99 kullanmıyor daha düşük kullanıyor onu çözemedim. Çok az da olsa ekranın sağ alt kısmında ışık sızması var. Ama genel anlamda memnunum çok şükür.

Hocam işlemci tam güç çekiyorsa sıkıntı etme benim çekmiyordu ekranda ölü piksel vardı şu an serviste sıra bekliyor bende bekliyorum onu günler geçmiyor zaten 😊 eğer dediğim gibi ise sıkıntı etme ama öyle ise şikayet var sitesinden Monster'ı seç durumu anlat onlar sana sabahtan yazarsın gün içinde mutlaka dönüş yaparlar uzaktan bağlanır PC'ye program vs indirip hallediyorlar dert etme yani düzelir oda iyi gelmesine sorun çıkmamasına sevindim güle güle kullanın.

Geri
Yukarı