Abra A5 V17.1 15,6" Gaming Laptop almak mantıklı mı?

Bütçe
maksimum 9k

torukima

Femtopat
Merhaba! Şu an bir notebooka ihtiyacım var fakat ekran kartının ve soğutmanın iyi olmasını istediğim için work laptopları yerine gaming laptoplarına bakıyorum. Genel olarak evde kullanacağım için şarj ilk kriterlerim kadar önemli değil ama birkaç proje için okulda ya da ev dışında herhangi bir yerde kullanmam gerekebilecegi için pil ömrünün ortalamanın üstünde olmasını istiyorum. Abra serisindeki bileşenlerin kalitesinin diğer serilere göre daha kötü olması ve Monster'ın teknik servisi konusunda kararsızlıklarım var. Ama bu fiyattan daha üste çıkamam ve 7-9k fiyata sahip olan ürünlerdeki ekran kartları genelde GTX1650 falan oluyor. Sizce bu indirimli fiyat deger mi? Eğer farklı önerileriniz varsa da çok mutlu olurum! : )

Clevo üretimi diye biliyorum bu yüzden fazla ısınan bir model. Isındıktan sonra RTX 3050'nin pek bir önemi kalmıyor

Bu fiyata 1650 Ti Ryzen 5 3500 16 GB RAM ASUS anakart 256 GB SSD 1 TB HDD ve monitör var.
O 1650 süper olacak.
Konuyu açtığım yeri süs olsun diye böyle yapmadım kanka. Okula da kasayı kucaklayıp götürürüm artık. :D
Clevo üretimi diye biliyorum bu yüzden fazla ısınan bir model. Isındıktan sonra RTX 3050'nin pek bir önemi kalmıyor
Bunun ek ekipmanlarla çözmemin bir yolu yok mudur? Yoksa mesela bütçem için en uygun modellerden Asus FX505DT-BQ030 var ama buna kıyasla daha sönük kalıyor özellikleri.
Laptopun stoğu yok.
Evet, biliyorum ama zaten indirimler 31 Ekim'e kadar sürecekmiş. O zaman stoğa gelir belki.

Konuyu açtığım yeri süs olsun diye böyle yapmadım kanka. Okula da kasayı kucaklayıp götürürüm artık. :D

Bunun ek ekipmanlarla çözmemin bir yolu yok mudur? Yoksa mesela bütçem için en uygun modellerden ASUS FX505DT-BQ030 var ama buna kıyasla daha sönük kalıyor özellikleri.

Evet, biliyorum ama zaten indirimler 31 Ekim'e kadar sürecekmiş. O zaman stoğa gelir belki.

Ara ara indirimler oluyor 31 Ekim'e kadar Abra beklemek yerine indirim takip edin aceleniz yok ise.
Hemen almanız gerekirse veya indirim olmaz ise bunu öneririm.

Ara ara indirimler oluyor 31 Ekim'e kadar Abra beklemek yerine indirim takip edin aceleniz yok ise.
Hemen almanız gerekirse veya indirim olmaz ise bunu öneririm.
Evet, hemen almam gerekiyor. Oldukça önemli projeler üzerine çalıştığım için bu ay içerisinde ihtiyacım var. Ayrıca 9k'nın üzerine hiçbir şekilde çıkamam ama öneriniz için çok teşekkür ederim. Daha önceden HP markalı bir laptop kullanmıştım (ne yazık ki modeli aklımda değil) basit bir ofis laptopı olmasına rağmen o kadar çok ısınıyordu ki o yüzden bir önyargım var galiba.

Evet, hemen almam gerekiyor. Oldukça önemli projeler üzerine çalıştığım için bu ay içerisinde ihtiyacım var. Ayrıca 9K'nın üzerine hiçbir şekilde çıkamam ama öneriniz için çok teşekkür ederim. Daha önceden HP markalı bir laptop kullanmıştım (ne yazık ki modeli aklımda değil) basit bir ofis laptopı olmasına rağmen o kadar çok ısınıyordu ki o yüzden bir ön yargım var galiba.

Isınma sorunu pek yok fakat isterseniz GTX 1650, 512 GB SSD, 16 GB RAM, ve biraz daha iyi işlemcili laptoplar mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı