Abra A5 v17.1 için termal macun önerisi

Daha fazla  
Ekran kartı
RTX3050
İşlemci
i5 11400H
Monster Abra A5 v17.1 laptopum için termal macun önerisi yapabilir misiniz? Cooler Master'ın macunları alınır mı? Bu fiyat bandinda alabilecegim en iyi ve en uzun dayanabilecek macunu almak istiyorum. Bütçem 100 - 200 arası.

Bu macunlar nasıl aralarinda cok bir fark var mi?
CoolerMaster MasterGel Reguler
CoolerMaster Master Masker Nano Partikullu

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar evet iki macun arasında fark var. Şöyle ki ucuz olanda termal iletkenlik değeri 5, pahalı olanda ise 11 bu yüzden aralarında fiyat farkı var. CoolerMasterGel Regular kullanıyorum hem eski monster laptopumda kullandım hem de şimdiki kullandığım kasada. Terman macun önemli bir detay soğutma için ama zaten seçtiğiniz iki ürün de diğer tüm macunlara göre çok iyi olduğu için MasterGel Regular işinizi görecektir. Kesin olmamakla birlikte tahminim 1-2 derece fark edecektir. Eğer ki overclock yapmıyorsanız ve bilgisayarı uzun süreler boyunca ağır yük altında çalıştırmıyorsanız Regular tercih edin boşa fazla para harcamayın derim.

En kaliteli macun ile en kötü macun arasında maksimum 5 derece fark oluyor sizin için önemli olan kullanacağınız macunun pump out olmaması olmalı. İletkenlik değerinden çok yoğunluğa bakın yoğunluk ne kadar yüksekse o kadar az kaygan olur 6-12 ayda bir değiştirirsiniz yoksa 2-3 ayda bir macun değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

En kaliteli macun ile en kötü macun arasında maksimum 5 derece fark oluyor sizin için önemli olan kullanacağınız macunun pump out olmaması olmalı. İletkenlik değerinden çok yoğunluğa bakın yoğunluk ne kadar yüksekse o kadar az kaygan olur 6-12 ayda bir değiştirirsiniz yoksa 2-3 ayda bir macun değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.
İletkenlik ve yoğunluk olaylarından pek fazla anlamadığım için konu açmak istedim, sizin önerebileceğiniz bir macun var mı? Regular olan kısa sürede pump out olur mu, hangisini almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı