Çözüldü Abra A5 v17.2 cihazda kulaklık devre dışı kalıyor

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 911
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozr

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Crucial 500GB 2400-1000 SSD
Ekran kartı
RTX3050TI
İşlemci
I5-11400H
Yaklaşık 2 ay önce 26 Kasım'da elime ulaşan Monster Abra A5 v.17.2 model notebook ilk aylarda sıkıntısız bir şekilde kullanılıyordu. Fakat ilk aydan sonra Discord'a girdiğimde bir oyuna girdiğimde kulaklığı devre dışı bırakıp en yüksek seste bip bip diye ötmeye başladı ve susturmaya çalıştığımda susmuyordu en son yeniden başlatmak çare oluyordu. Dün bu sorun tekrar başıma geldi sanki laptop değil de dükkan alarmı gibi ötmeye başlıyor bilgisayar. Bu sorunu araştırdığımda sürekli değişik cevaplar veriliyor bazıları işlemci sıcaklığı demiş ki büyük ihtimalle benim sorunum da o bazıları anakart sorunlu demiş herkesten farklı bir cevap. Doğrudur herkesin sorunu farklıdır fakat bir sorunun belli bir cevabı olmalı diye düşündüm direkt Monster notebook servisine mail attım hala geri dönüş sağlanmadı mailime şu şekilde mail attınız gibisinden mail gelmediğinden herhalde maili yanlış yazdım. Konuya gelirsek işlemci sıcaklığına baktığımda hem mosnter kontrol panelinde hem de MSI Afterburner'da 40-45 dereceleri gösteriyor boştayken fakat işlemci fanı bir süre yüksekte çalışıyor ondan aragaz verir gibi 5 saniye hızlı 5 saniye yavaş gibisinden gidiyor. Bu kadar düşük sıcaklıkta işlemci fanı bile soğuk üflüyorken hızlı dönmesindeki sebep nedir ve neden aragaz verir gibi çalışıyor. Uzun yazdıysam kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı cihazın kurulumunu bir arkadaşıma yaptım. Klavyesi RGB olarak calısıyordu. Daha sonrasında Isıkları ve fanları kontrol eden yazılımı indirdim klavye bug a girdi. Yazılımı geri kaldırsam da bir işe yaramadı. Klasik Monster sürücüleri işte.

Yazılımsal bir sorun olabilir kanaatindeyim. Servisini herkes ne kadar övse de ben başarılı bulmuyorum. Driverleri güncel bile değil. Yeni cıkan notebook alıyorsunuz 1 sene önceki driveri sitesinden güncel baslıgı altında paylasıyor.

BIOS sıfırlayın ve format atmayı deneyin en saglıklı cozum bu olacaktır.
Hocam biraz araştırdım ve az önce bilgisayarımın inceleme videosunda benim sorunumun bir değişiğini buldum çünkü bu modellerde herkeste aynıymış bazı sorunlar. Monster teknik servisine gönderip anakart bios güncellemesi yapınca sorunları çözülmüş. Mesela ekran kartı tam performansta kullanamama sorunları kalkmış sanırsam. Bu güncellemeyi kendimiz yapabiliyor muyuz? Herhangi bir bilginiz var mı direkt aklıma siz geldiniz monster a yazarsam biraz geç dönüt alabilirim.
Firmaya ulasın ve mail adresinizi paylasın sorunları ortadan kaldıran BIOS güncellemesini sizinle paylasırlarsa, BIOS güncellemesi konusunda da yardımcı olurum. Bosuna kargo ve servis süreci ile zaman kaybetmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Firmaya ulasın ve mail adresinizi paylasın sorunları ortadan kaldıran BIOS güncellemesini sizinle paylasırlarsa, BIOS güncellemesi konusunda da yardımcı olurum. Bosuna kargo ve servis süreci ile zaman kaybetmeye gerek yok diye düşünüyorum.
Sabah yazdim ve gerekli BIOS surumunu indirip kurdum direkt hocam simdilik guzel calisiyor fakat bir oncekinden biraz daha isiniyor gibime geldi ileride bakalim ne olucak bir daha monster sirketine uzanmam bile sagolun tum yardimlariniz icin.

Sorunun bir nebzede olsa çözüldüğüne sevindim. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım dostum ama yine de monster olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bir sorunu çözseniz biri başlayabiliyor.

Yine bir konuda yardıma ihtiyacın olursa nasıl ulaşabilirsin bilmiyorum ama yine seve seve yardımcı olmaya çalısırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı