Abra A5 v17.2 sistem Windows güncellemesi sonrası diski görmüyor

hakanakgun

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
seagate firecuda 530
Windows 10 otomatik güncelleme yaptı ve SSD görünmemeye başladı. Laptop Monster Abra A5 v17.2, direkt BIOS'a atıyor. SSD portunu değiştirdim, diğer portta da görmüyor. Ne yapabilirim?

Merhaba,
Asus TUF Serisi bilgisayarımı formatlarken SSD görmeme problemi vardı. Aşağıdaki linkte bulunan dosyayı zipten çıkartıp "Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz?" penceresinde bulunan sürücü yükle seçeneğine tıklayarak dosyayı seçerseniz diskiniz görünecektir. Bunun için format ekranına kadar ulaşıp diskleri görmeniz gerekmektedir. Ben sorunumu bu şekilde çözmüştüm ve birçok kişinin de aynı yöntemle düzelttiğini gördüm.

Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. Boş bir USB'ye Rufus ile Windows 10 yükleyip format ekranına ulaşabilirim ancak o ZIP dosyası ile ilgili olan kısmı tam olarak algılayamadım. Windows kurmadan bu ZIP dosyasını nasıl diskin içerisine çıkartacağım?

Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. Boş bir USB'ye Rufus ile Windows 10 yükleyip format ekranına ulaşabilirim ancak o ZIP dosyası ile ilgili olan kısmı tam olarak algılayamadım. Windows kurmadan bu ZIP dosyasını nasıl diskin içerisine çıkartacağım?
Boş bir USB'ye Rufus ile Windows (...) yükleyip format ekranından kurulum yapmak istediğiniz diski seçeceğiniz ekrana kadar gelmeniz gerekiyor. Ardından disk ekranında diski görüntüleyemiyor olacaksınız. Hemen altındaki seçeneklerde "sürücü yükle" diye bir CD işareti bulunuyor. Açılan pencereden USB içerisinde bulunan ZIP dosyasını seçerek sürücüyü görüntülenir hale getiriyorsunuz. Ben sorunumu bu şekilde çözdüm. Belki de bu sizin probleminizi çözmeyecektir.

İlginç bir şekilde benim daha sürücüyü yüklemeden o ekranda disk görünüyor ancak BIOS görmüyor. Sürücüyü yükledim buradaki adımları da uyguladım ancak hala Windows'u başlatmıyor görmüyor BIOS. Sadece Windows kurulum ekranında disk görünüyor.

BIOS'a girip optimizde defaults save yapın. BIOS'ta SATA AHCI olduğuna emin olun.
Kurulum ekranında CMD açıp diskpart enter yapın.
Sonra da list disk yapın çıktığı görsel olarak gönderin.

Denedim hepsini ancak sorunu şu şekilde çözebildim; laptopa takılı diğer M.2 SSD'yi ve diğer HDD'yi çıkardım tek başına bu diski takınca okuyor. Diğerleri ile birlikteyken okumuyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Geri
Yukarı