Abra A5'de "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

letsssgo

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
3050Ti
İşlemci
i7 11800H
Monster notebook Abra A5 v18.2

Yaklaşık 5 aylık bir laptop 18/05 tarihine kadar hiçbir problemi yoktu o gün laptopu (saat21:00 gibi)açtıktan sonra 5 dk sonra mavi ekran aldım. Mavi ekranın gelmesiyle laptopun kapanması bir oluyor. Durdurma kodunu sadece 1 kere okuyabildim o kadar hızlı. Laptopu açmaya çalıştıkça daha hızlı mavi ekran vermeye başladı. Mavi ekran vereceğini belli ediyor mesela her şey yolundayken tarayıcıyı kapatmak için çarpıya tıklıyorum, hiçbir tepki yok ama laptopta donma da yok. Bunu yazarken gene oldu. Ve tak gitti bazen Windows'u bile açmadan BIOS'a gidiyor. 19/05 tarihinde sabah saatlerinde laptopu açmayı tekrardan denedim bir umutla ve açıldı hem de mavi ekran vermeden. Gün içinde çok zorlamadım ödevlerimi yaptım (AutoCAD) biraz da Valorant oynadım ta ki saat 22:00'a kadar tekrardan aynı sorun. Ve aynı döngü bugün 20/5 sabah gene problem yok ta ki saat 21:32'e kadar bu seferki mavi ekranlar daha sıktı. Neden hep saat 21:00-23:00 arası oluyor bilmiyorum ama hep bu saatlerde başıma geliyor. Son olarak c/windows/ dizininde minidump klasörü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı