Abra A5'in oyun içi sıcaklık değerleri normal mi?

Far Cry 4

Monster Abra A5 v15.4
-NVIDIA GeForce GTX 1050 3 GB ekran kartı.
-8 GB RAM.
-i7 işlemci.

MSI Afterburner programında GPU sıcaklığı gözükmediği için Far Cry 4 oyununu oynarken ara sıra Alt Tab yaparak AIDA64 üzerinden sıcaklık kontrolü yaptım.

Yüksek grafik kalitesinde;
-GPU sıcaklığım 63-59-58-55 arası oynadı.
-CPU sıcaklığım 65-64-61-60-59-57 arası gidip geldi.
-FPS bazen çok düşse de 55-43 arası değişti. Ortalaması 47 diyebilirim. Bazen FPS düşüşlerini hissettim diyebilirim.

İlginçtir ki Far Cry 5'i daha iyi FPS ile oynuyordum bir alt oyun neden böyle oldu anlamadım.

Neyse bu veriler normal midir?

Dosya Ekleri

• AIDA64 Extreme 5.05.2022 22_26_27.png
    AIDA64 Extreme 5.05.2022 22_26_27.png
    121,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
MSI Afterburner programında GPU sıcaklığı gözükür ve onunla oyun içinde bakmak daha sağlıklı olurdu, ama sıcaklıklar dediğiniz gibiyse iyi hatta düşük bile.

MSI Afterburner programında GPU sıcaklığı gözükür ve onunla oyun içinde bakmak daha sağlıklı olurdu, ama sıcaklıklar dediğiniz gibiyse iyi hatta düşük bile.
Nvidia geforce experience programında Game Ready Driver 512.59 güncellemesi yaptıktan sonra MSI Afterburner programından GPU sıcaklığı oyun içinde gözükmemeye başladı.

AIDA64 üzerinden CPU sıcaklığının Afterburner'deki ile karşılaştırarak sağlamasını yaptım.
Uyumlu.

GPU Afterburner'de dün geri gelmişti ama bugün tekrar gitti.

Ben anlamıyorum bu nasıl bir güncellemedir.
Nvidia bana güncelleme mesajı yolluyor, kuruyorum. Hem FPS performansı düşüyor, hem Afterburner'de GPU sıcaklığı gözükmüyor, ikide bir Alt-Tab yaparak AIDA64 üzerinden kontrol ediyorum.

Far Cry 4

Monster Abra A5 v15.4
-NVIDIA GeForce GTX 1050 3 GB ekran kartı.
-8 GB RAM.
-i7 işlemci.

MSI Afterburner programında GPU sıcaklığı gözükmediği için Far Cry 4 oyununu oynarken ara sıra Alt Tab yaparak AIDA64 üzerinden sıcaklık kontrolü yaptım.

Yüksek grafik kalitesinde;
-GPU sıcaklığım 63-59-58-55 arası oynadı.
-CPU sıcaklığım 65-64-61-60-59-57 arası gidip geldi.
-FPS bazen çok düşse de 55-43 arası değişti. Ortalaması 47 diyebilirim. Bazen FPS düşüşlerini hissettim diyebilirim.

İlginçtir ki Far Cry 5'i daha iyi FPS ile oynuyordum bir alt oyun neden böyle oldu anlamadım.

Neyse bu veriler normal midir?
Bu bilgilere göre sıcaklıklar iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı