Abra A7 laptopta Kali Linux kasıyor

Rıdvan Okumuş

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. VirtualBox'a Kali Linux kurdum ama çok kasıyor. Monster Abra A7 32 GB RAM, 4 GB ekran kartı, 16 işlemci, 1 TB SSD ve Windows 11 kullanıyorum. Kali'ye 1 GB RAM ve 2 işlemci veriyorum çok az kasıyor ama 8 GB veya 16 GB RAM ve 4 işlemci verirsem çok fazla kasıyor. Şimdilik 1 GB RAM veya 2 GB RAM yeter ama yapacağım işlemler RAM'dan kullandığı için işlemlerimi çok kısaltacak. O yüzden fazla RAM vermek istiyorum. Benim anlamadığım ne kadar çok RAM veya işlemci verirsem kasıyor ne kadar az verirsem kasmıyor. Bu sıkıntıyı 1 aydır uğraşıyorum çözemedim yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. VirtualBox'a Kali Linux kurdum ama çok kasıyor. Monster Abra A7 32 GB RAM, 4 GB ekran kartı, 16 işlemci, 1 TB SSD ve Windows 11 kullanıyorum. Kali'ye 1 GB RAM ve 2 işlemci veriyorum çok az kasıyor ama 8 GB veya 16 GB RAM ve 4 işlemci verirsem çok fazla kasıyor. Şimdilik 1 GB RAM veya 2 GB RAM yeter ama yapacağım işlemler RAM'dan kullandığı için işlemlerimi çok kısaltacak. O yüzden fazla RAM vermek istiyorum. Benim anlamadığım ne kadar çok RAM veya işlemci verirsem kasıyor ne kadar az verirsem kasmıyor. Bu sıkıntıyı 1 aydır uğraşıyorum çözemedim yardımcı olabilir misiniz?

Ekran kartınızın sürcüsünü yüklememiş olabilirsiniz.
Buradaki dosyayı Kali'ye yükleyin.
Ardından terminali açın.
Kali Linux'u İngilizce kurmuşsanız:

Kod:
cd Downloads

Kali Linux'u Türkçe kurmuşsanız:

Kod:
cd İndirilenler

Diyip indirdiğiniz klasöre geçin.

Kod:
sudo su

Deyip root kullanıcısına geçin.
Son olarak bu komutu çalıştırın:

Kod:
 sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-430.09.run

Bu GTX1650'nin sürücüsünü yükleyecektir.

Nvidia rtx 3050 kullanıyorum.
Ekran kartınızın sürcüsünü yüklememiş olabilirsiniz.
Ardından terminali açın.

Kod:
cd Downloads

Kod:
cd İndirilenler

Kod:
sudo su

Kod:
 sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-430.09.run

Bu GTX1650'nin sürücüsünü yükleyecektir.
Nvidia rtx 3050 kullanıyorum. Onun için diriver bulabilir misiniz? Amd64 yazıyor benim işlemci intel. Farkeder mi bilmiyorum. Ayrıca virtualbox üzerinde ki kali linux a hiç bir driver yukelemedim. Başka hangi driver ları kurmam gerekiyor

NVIDIA RTX 3050 kullanıyorum.

NVIDIA RTX 3050 kullanıyorum. Onun için diriver bulabilir misiniz? AMD64 yazıyor benim işlemci Intel. Fark eder mi bilmiyorum. Ayrıca VirtualBox üzerinde ki Kali Linux'a hiçbir driver yukelemedim. Başka hangi driverları kurmam gerekiyor

sudo apt update && sudo apt upgrade -y ile güncellemeleri yükleyin. Sanallaştırmayı açtınız mı?

Ardından terminali açın.

Kod:
cd Downloads

Kod:
cd İndirilenler

Kod:
sudo su

Kod:

sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-465.31.run

Son düzenleme:
sudo apt update && sudo apt upgrade -y ile güncellemeleri yükleyin. Sanallaştırmayı açtınız mı?

Ardından terminali açın.

Kod:
cd Downloads

Kod:
cd İndirilenler

Kod:
sudo su

Kod:

sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-465.31.run
Evet sanallaştırma açık. Teşekkürler söylediklerinizi denicem. Sonucu burdan yazarım

Yeni konular

Geri
Yukarı