Abra A7 v11.3 alınır mı?

GaddarKerimm33

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bütçem 10000 TL ve Abra A7 v11.3 17, 3 model bilgisayarı almaya karar verdim. Yorum yapan olursa çok sevinirim. Sizce alınır mı? Ayrıca bir arkadaş bu bilgisayardan 100-150 FPS alacağı oyunlardan düşük FPS alıyormuş. Bu bilgisayarla ilgili yardımcı olan varsa çok sevinirim 2-3 güne alacağım büyük ihtimalle.https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v11-3/

monster uygun fiyatlısistemler satıyor a7 serisi güzel ama v11.3 değilde sana tavsiyem kesinlikle tulpar t5 v19.2 olur ama 11000 lira rtx 2060 var illa 10000 olacaksada v15.8.3 olabilir hem rahat oyun oynanır hemde çizim grafik ttarzı işleri rahat yaparsın am o tulparı alırsan hafızayi kesinlikle 250 den 50gb ye yada 1tb yükselt
Hocam 1000 TL daha koyamam.https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v12-4-1/Peki bu bilgisayarla almak istediğim bilgisayarı kıyaslasan hangisinden yüksek FPS alırsın.Bu arada Gta v online,LOL,Rdr 2 oynamayı düşünüyorum öyle çok yeni oyunlar beni çekmiyor isteğim Gta v ile rdr 2 den full ayarlarda en az 60 fps almak.
monster uygun fiyatlısistemler satıyor a7 serisi güzel ama v11.3 değilde sana tavsiyem kesinlikle tulpar t5 v19.2 olur ama 11000 lira rtx 2060 var illa 10000 olacaksada v15.8.3 olabilir hem rahat oyun oynanır hemde çizim grafik ttarzı işleri rahat yaparsın am o tulparı alırsan hafızayi kesinlikle 250 den 50gb ye yada 1tb yükselt
Hocam bu arada attığın bilgisayar güzel çalar ekranı küçük biraz.
Hocam 1000 TL daha koyamam.https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v12-4-1/Peki bu bilgisayarla almak istediğim bilgisayarı kıyaslasan hangisinden yüksek FPS alırsın.Bu arada Gta v online,LOL,Rdr 2 oynamayı düşünüyorum öyle çok yeni oyunlar beni çekmiyor isteğim Gta v ile rdr 2 den full ayarlarda en az 60 fps almak.

Hocam bu arada attığın bilgisayar güzel çalar ekranı küçük biraz.
Fakat ekranı küçük*

Dostum 1 aydır Abra A7 V12.2.1 kullanıyorum. Okulum yoğun olduğu için çok fazla oyun oynama fırsatım olmadı ancak ultra ayarlarda witcherda 55-60 FPS, düşük ayarlarda csgoda ise 220-280 FPS alıyorum. 144 hz ekran var sıcaklık en fazla 84-85 gördüm. Başta şüphe ile yaklaşmıştım ama hiçbir sorun olmadı şu an memnunum. Tavsiye ederim. Aklına takilan başka bir şey varsa cevaplayabilirim

Dostum 1 aydır Abra A7 V12.2.1 kullanıyorum. Okulum yoğun olduğu için çok fazla oyun oynama fırsatım olmadı ancak ultra ayarlarda witcherda 55-60 FPS, düşük ayarlarda csgoda ise 220-280 FPS alıyorum. 144 hz ekran var sıcaklık en fazla 84-85 gördüm. Başta şüphe ile yaklaşmıştım ama hiçbir sorun olmadı şu an memnunum. Tavsiye ederim. Aklına takilan başka bir şey varsa cevaplayabilirim
Hocam Gta v veya rdr 2 oynadıysan aldığın fpsleri öğrenebilir miyim veya diğer oyunlar?

Onun yerine bunu alabilirsiniz.

400TL vererek 8 GB RAM + 500GB SSD kazanıyorsunuz bence kesinlikle 400TL farkı ödeyerek bunu almalısınız sonradan eklerim derseniz 400TL'ye toplamanız çok zor olur bu iki parçayı.

1K daha verip RTX 2060 almak çok daha mantıklı.

Daha ucuza alternatifler:

17,3 inç: https://www.hepsiburada.com/msi-bra...-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000V8UWI

Satıcılar hakkında bilgim yok ama bu fiyata RX 5500M'ya da GTX 1660 Ti bakın derim.

Son düzenleme:
Hocam Gta v veya rdr 2 oynadıysan aldığın fpsleri öğrenebilir miyim veya diğer oyunlar?
Dostum GTAda en yüksek ayarlarda 60-90 aralığında FPS veriyor ama ortalaması 80e yakın. RDR2 henüz oynamadım, çünkü daha oyunu alamadım bile. Sessiz modu var ve o modda çıt çıkmıyor ama performans moduna aldığında doğal olarak fan sesi baya artiyor. Rahatsız edecek düzeyde değil bence ama sessiz bir ortamda kütüphane veya aynı odada uyuyan başka bir arkadaşını vb. çevrendekileri rahatsız eder. Pil performansı kötü tasarrufta bile 2 saati anca geçiyor. Oyun oynarken yarım saat anca götürür. Benim pek taktığım şeyler değil bunlar ama yine de belirteyim dedim. Bu arada yukarıdaki arkadaşa katılıyorum bin lira bütçe artırabilir isen rtx olan Tulpar modelini almak daha mantıklı. Ben aldığım zaman stoklarda yoktu uzun süre de gelmedi ondan abra aldım. Ha elimdekinden de çok memnunum ama tulpar olsa onu alacaktım. Tulpar alamazsan da abra A7 seni memnun eder diye düşünüyorum

Onun yerine bunu alabilirsiniz.

400TL vererek 8 GB RAM + 500GB SSD kazanıyorsunuz bence kesinlikle 400TL farkı ödeyerek bunu almalısınız sonradan eklerim derseniz 400TL'ye toplamanız çok zor olur bu iki parçayı.

Hocam söylediğiniz laptopu sipariş ettim 200 TL fark verip SSD'sini değiştirip Samsung SSD taktırdım.(GB aynı fakat okuma yazma hızında çok fazla fark var)çok teşekkür ederim hepinize.

Hocam söylediğiniz laptopu sipariş ettim 200 TL fark verip SSD'sini değiştirip Samsung SSD taktırdım.(GB aynı fakat okuma yazma hızında çok fazla fark var)çok teşekkür ederim hepinize.
Bence yanlış bir tercih olmuş 10k verip 1650Ti almak hemde Monster'dan.

Son düzenleme:

İyi günlerde kullanın hocam. Umarım güzel oyunlarda, iyi projelerde esktirsiniz.
Bence yanlış bir tercih olmuş 10k verip 1650Ti almak hemde Monster'dan.
Ekran farkı var(boyut), işlemci farkı var. 1 adet ek 8gb ram fazlası var. Ayrıca ram 2666mhz.

AMD ekran kartlı ve işlemcilide de aynı durum geçerli. Ayrıca bildiğim kadarıyla 60hz bir ekranı var.

Son düzenleme:
İyi günlerde kullanın hocam. Umarım güzel oyunlarda, iyi projelerde esktirsiniz.

Ekran farkı var(boyut), işlemci farkı var. 1 adet ek 8 GB RAM fazlası var. Ayrıca RAM 2666MHz.

AMD ekran kartlı ve işlemcilide de aynı durum geçerli. Ayrıca bildiğim kadarıyla 60Hz bir ekranı var.

2. linkteki MSI bravo 16 GB RAM ve RAM'i 3200MHz ve 144Hz ve 512 GB SSD ayrıca ekran kartıda daha iyi.
HP OMEN Dizüstü Bilgisayar, 15,6'' FHD, Intel Core i5-10300H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, GeForce RTX 2060 6 GB, IPS 144Hz, FreeDOS, 3A692EA, Siyah: Amazon.com.tr RTX 2060 bile var o fiyat bandında.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı