Abra A7 v7.2 Turbo Fan Sorunu ve Bilgisayar Kapanması

z4n3x

Hectopat
Daha fazla  
Cihazımda bugün başıma gelen bir olay ile karşı karşıya kaldım fakat mantıklı bir açıklamasını yapamadım.

Abra A7 v7.2 Kullanmaktayım. Deep Freeze gibi geri yüklemeli bir sistem üzerinde çalıştırıyorum Windows'u. ( Shadow Defender )

Cihazıma ekstra olarak N9 Soğutucu takılı Deep Cool. Oyunlarda otomatik olarak açılan fan şuanda bilgisayarım açılır açılmaz devreye giriyor ve boşta iken bilgisayar CPU %40 50 çıkıp tekrar düşmekte. Her hangi bir uygulama açtığımda ise bilgisayar kendinden gücü tamamen kesiyor. Yazılımsal sıkıntı olup olmadığını görmek için Shadow defenderı kapatıp makineyi tekrar başlattım sorun aynı. Güncellemelerle ilgili bir problem olabileceğini düşündüm fakat geri aldığımda ise aynı sorun ile devam etti.

BIOS ayarlarını defaultta çektim ( öncedende defaulttaydı ). Problem düzelmedi.
Son çare olarak yazılımsal mı donanımsal mı olarak son sürüm yayınlanan Windows 10'u yükleyerek format attım. Problemim yine çözülmedi.

Boşta iken bilgisayar kendi kendine işlem yapıyormuş gibi CPU fanı nı çalıştırıp. Uygulama açınca bilgisayar kendinden gücü kesiyor.

Büyük ihtimalle donanımsal fakat daha alınalı 9 aylık olan cihazın işlemci veya fanında böyle bir problem çıkartabilceğini düşünmüyor.
Cihazımın daha klavyesinin örtüsü ekran poşeti durmakta. Bataryasını daha takmadım bu kadar titizlikle kullanılan bir cihazın böyle bir hata vermesi sorgulatıyor. Çözüm önerilerinizi beklemekteyim.

Pazar gününe denk geldiği için monster teknik desteğe ulaşım sağlayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı