"Ac ile şarj oluyor" ne anlama geliyor?

Sarj tam dolmadığı için istatistik tam doğru olmayabilir. Şarj tam olmadan o konuyu kafaya takmamak lazım.
Telefon uykuda bile şarj gidiyor deep sleep sorunu olabilir. Bu arada ben %100 dolsun diye şarja taktım ve uyudum telefon kapalı şekilde taktım. Sabah uyandığımda telefon sadece 44 şarj almıştı daha format atmadım.

Kablo temassızlığı olma ihtimali var. Şarj soketini diş fırçası ile temizlemeyi deneyin. Olmaz ise yeniden başlatmayı. Bataryayı çıkarnma ihtimali var ise bir kere çıkarıp tekrar takın. Olmaz ise bir jaç kez deneyin. Aynı adaptör ve şarj cihazını başka cihazda deneyin, sağlam olup olmadıkları belli olur. En son ihtimal fabrika ayarlarına getirin. Öyle de çözülmez ise donanımsal sorun olma ihtimali var maalesef.
Bu arada AC ile şarj oluyor yazısında problem yok bütün elektronik cihazlar AC ile şarj olur. Türkçe doğru akım ile şarj oluyor demek.
AC, Alternative Current yani Alternatif Akım'dır. DC ise Direct Current yani Doğru Akım'dır. Android cihazlardaki AC ile şarj oluyor ibaresinin neden oraya konduğunu anlayamıyorum. Şebekeden gelen AC'dir, adaptörün çıkışından gelen DC'dir çünkü mikroişlemcilerin hepsi DC ile çalışır. PSU'lar, adaptörler vs. hep AC'yi DC'ye çevirme eğilimindedirler.

Sanırım Android cihazlar şebekeden gelen akımla şarj oluyor demek isteyerek AC ile şarj oluyor diyorlar fakat şebekeden gelen akımı olduğu gibi çekerlerse yanarlar. Bence orayı DC yapmaları gerekirdi.

AC, Alternative Current yani Alternatif Akım'dır. DC ise Direct Current yani Doğru Akım'dır. Android cihazlardaki AC ile şarj oluyor ibaresinin neden oraya konduğunu anlayamıyorum. Şebekeden gelen AC'dir, adaptörün çıkışından gelen DC'dir çünkü mikroişlemcilerin hepsi DC ile çalışır. PSU'lar, adaptörler vs. hep AC'yi DC'ye çevirme eğilimindedirler.

Sanırım Android cihazlar şebekeden gelen akımla şarj oluyor demek isteyerek AC ile şarj oluyor diyorlar fakat şebekeden gelen akımı olduğu gibi çekerlerse yanarlar. Bence orayı DC yapmaları gerekirdi.

Doğru söylüyorsunuz ben de AC ile DC yı karıştırmışım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı