Aç/kapa bölümünde uyku seçeneği yok

Aeklink

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Antalya
Bilgisayarımı uykuya alamıyorum. Buton çıkmıyor. Ne yapmalıyım?

Güç ayarlarından uyku butonunun menüde gözükmesini sağlayabilirsiniz, bunu için denetim masasından güç ayarlarına gelin, güç tuşu ne yapar kısmından kapatma menüsü tuşları yerinden uyku modunu aktive edin.

Eğer başlatta yok ise masaüstüne gelip Alt+F4 kombinasyonunu yapıp orada uyku olması gerek(Windows 7'de bu özellik ile kapatılabiliyor).

Hocam Windows tuşunun üstüne sol tık yapın kapatın veya oturumu kapatın çıkar orada uyku var.
Not: Windows 8.1 kullanıyorum aynı seçenekler olmayabilir.

1- Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni/Kısayol deyin.

2- Açılan pencerede Konum kısmına rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState yazın ve İleri deyin.

3- Kısayola dilediğiniz bir ad verin ve Son diyerek işlemi tamamlayın.

4- Artık kısayolumuz oluştu. Bu haliyle de işlevsel ancak hem güzel bir görünüm hemde kısayolun ne işe yaradığını karıştırmamak için burada anlattığım şekilde dilediğiniz bir simge atamanız çok daha iyi olur. Elinizde uygun simge yoksa benim buraya yüklediğim simgelerden birini kullanabilirsiniz. Ayrıca burada anlattığım şekilde bu kısayola bir klavye kombinasyonu atayarak bilgisayarı klavyeyi kullanarak uyku moduna sokmanız da mümkün...

Sonuç;

kapat işaretine bir kere tıklayın çıkar
O kadar kolay olsaydı konu açmazdım. Zaten sıkıntım bu.
Eğer başlatta yok ise masaüstüne gelip Alt+F4 kombinasyonunu yapıp orada uyku olması gerek(Windows 7'de bu özellik ile kapatılabiliyor).
Evet burada olması gerekiyordu ama yok.

Kapatma ayarlarında sadece kilitle var.
Dediklerinin hepsini yaptım ama kısayol çalışmıyor. Ögenin konumunu doğru yazdığına emin misin? Boşlukları koymam gerekiyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…