Aç/kapa bölümünde uyku seçeneği yok

Güç ayarlarından uyku butonunun menüde gözükmesini sağlayabilirsiniz, bunu için denetim masasından güç ayarlarına gelin, güç tuşu ne yapar kısmından kapatma menüsü tuşları yerinden uyku modunu aktive edin.

Eğer başlatta yok ise masaüstüne gelip Alt+F4 kombinasyonunu yapıp orada uyku olması gerek(Windows 7'de bu özellik ile kapatılabiliyor).

Denetim masasından "Güç Seçenekleri"ne girin ve ardından şuraya girin:
1609841018353.png

"Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir." dedikten sonra "Uyku" seçeneğini açabilirsiniz:
1609840963464-png.817599

1609841026698.png

Hocam Windows tuşunun üstüne sol tık yapın kapatın veya oturumu kapatın çıkar orada uyku var.
Not: Windows 8.1 kullanıyorum aynı seçenekler olmayabilir.

1- Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni/Kısayol deyin.

2- Açılan pencerede Konum kısmına rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState yazın ve İleri deyin.

3- Kısayola dilediğiniz bir ad verin ve Son diyerek işlemi tamamlayın.

4- Artık kısayolumuz oluştu. Bu haliyle de işlevsel ancak hem güzel bir görünüm hemde kısayolun ne işe yaradığını karıştırmamak için burada anlattığım şekilde dilediğiniz bir simge atamanız çok daha iyi olur. Elinizde uygun simge yoksa benim buraya yüklediğim simgelerden birini kullanabilirsiniz. Ayrıca burada anlattığım şekilde bu kısayola bir klavye kombinasyonu atayarak bilgisayarı klavyeyi kullanarak uyku moduna sokmanız da mümkün...

Sonuç;

kapat işaretine bir kere tıklayın çıkar
O kadar kolay olsaydı konu açmazdım. Zaten sıkıntım bu.
Eğer başlatta yok ise masaüstüne gelip Alt+F4 kombinasyonunu yapıp orada uyku olması gerek(Windows 7'de bu özellik ile kapatılabiliyor).
Evet burada olması gerekiyordu ama yok.
Denetim masasından "Güç Seçenekleri"ne girin ve ardından şuraya girin: Eki Görüntüle 817600
"Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir." dedikten sonra "Uyku" seçeneğini açabilirsiniz:
1609840963464-png.817599

Eki Görüntüle 817601
güç.PNG
Kapatma ayarlarında sadece kilitle var.
1- Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni/Kısayol deyin.

2- Açılan pencerede Konum kısmına rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState yazın ve İleri deyin.

3- Kısayola dilediğiniz bir ad verin ve Son diyerek işlemi tamamlayın.

4- Artık kısayolumuz oluştu. Bu haliyle de işlevsel ancak hem güzel bir görünüm hemde kısayolun ne işe yaradığını karıştırmamak için burada anlattığım şekilde dilediğiniz bir simge atamanız çok daha iyi olur. Elinizde uygun simge yoksa benim buraya yüklediğim simgelerden birini kullanabilirsiniz. Ayrıca burada anlattığım şekilde bu kısayola bir klavye kombinasyonu atayarak bilgisayarı klavyeyi kullanarak uyku moduna sokmanız da mümkün...

Sonuç;

Dediklerinin hepsini yaptım ama kısayol çalışmıyor. Ögenin konumunu doğru yazdığına emin misin? Boşlukları koymam gerekiyor mu?

Geri
Yukarı