AC Mirage ve Alan Wake 2 alınır mı?

Ahmed.arif

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx6600 Ekran Kartı
Ryzen 5 5500 İşlemci
A320M-C R2.0 Anakart
16GB Corsair Ram
Malum oyunun fiyatlarının uçuk oluğu bu dönemde AC'nin ve Alaln Wake'in yeni oyunları (diğer yeni çıkan oyunlara göre) bir hayli ucuz çıktı. Bu fiyatlara ön sipariş verilmeli mi? Bu arada oyunların ikisi de Epic Games üzerinden ön siparişe sunuldu.

AC Mirage: 329TL
Alan Wake 2: 322TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır hocam bu oyunlar çıktığında özellikle AC 1 bin TL'den aşağı olmaz gibi.

Hocam sistemler hakkında bilginiz var mı bilgisayarımın özelliklerini söyleyeyim bu oyunları kaldırdı mı?

Hocam sistemler hakkında bilginiz var mı bilgisayarımın özelliklerini söyleyeyim bu oyunları kaldırdı mı?
Belirtilen sistem gereksinimlerine pek aldırış etmeyin.
Şu sıralar moda zaten her geliştirici saçma sapan sistem belirtmekte.
İkisi de hatırı sayılır sürede geliştirilmekte, aman aman bir sistem istemezler.
Tahmin edilmesi zor değil, GTX 1060 veya bir tık üstü kartların rahat bir şekilde 1080P medium ayarlarda 60 FPS verebileceğini düşünüyorum.
Ama buradaki en büyük etmen tabiki de optimizasyon.

Sisteminiz nedir?

İkisi de hatırı sayılır sürede geliştirilmekte, aman aman bir sistem istemezler.
Tahmin edilmesi zor değil, GTX 1060 veya bir tık üstü kartların rahat bir şekilde 1080p medium ayarlarda 60 FPS verebileceğini düşünüyorum.
Ama buradaki en büyük etmen tabii ki de optimizasyon.

Sisteminiz nedir?

Hocam bence alan wake 2 GTX 1060 çalışmaz gibi çünkü Unreal Engine 5 gibi oyun motoru ile yapılıyor ve oynanışa baktığımıza göre ağır bir oyun ondan dolayı önerilen sistem önerisi 2070 Ti filan olabilir ama Assassin's Creed evet GTX 1060 da çalışır.

Tahmin edilmesi zor değil, GTX 1060 veya bir tık üstü kartların rahat bir şekilde 1080p medium ayarlarda 60 FPS verebileceğini düşünüyorum.
Ama buradaki en büyük etmen tabii ki de optimizasyon.

Sisteminiz nedir?

Hocam bende RX6600 var hayli hayli açar o zaman. Ama alıp almamakta kararsızım AC Mirage'nin 15 saatlik bir oynanış süresi olduğu sızdı Alan Wake 2 ise ilk oyunla aynı sürelerdedir taş çatlasa 5 saat daha uzundur. Bana hâlâ bu kadar oyun süresine 300 küsur lira fazla geliyor ama bir yandan da doların durumu kafamı kurcalıyor.

Hocam Assassin's Creed açar 8 GB VRAM sahip bir kar bir de o ama alan wake 2'yi biraz zor açar çünkü kullandıkları oyun motoru çok ağır ondan biraz zor olabilir.

FSR falan olursa oyunda rahat ederim olmasa bile Medium high ayarlarda 60 FPS verebileceğini düşünüyorum.

Hocam Assassin's Creed açar 8 GB VRAM sahip bir kar bir de o ama alan wake 2'yi biraz zor açar çünkü kullandıkları oyun motoru çok ağır ondan biraz zor olabilir.
Oynanış ile sistem gereksinimlerinin uzaktan yakından alakası yok, ağır oynanış ne alaka?
Önemli olan motor değil motoru nasıl kullandıkları, gördüğüm kadarıyla motorun sınırlarını zorlama gibi bir iddiaları yok.
1060 medium 60 FPS veremese bile Low-Med FSR ile verir.
Hocam bende RX6600 var hayli hayli açar o zaman. Ama alıp almamakta kararsızım AC Mirage'nin 15 saatlik bir oynanış süresi olduğu sızdı Alan Wake 2 ise ilk oyunla aynı sürelerdedir taş çatlasa 5 saat daha uzundur. Bana hâlâ bu kadar oyun süresine 300 küsur lira fazla geliyor ama bir yandan da doların durumu kafamı kurcalıyor.
Hayli hayli yüksek ayarlarda oynarsınız.
Malum fiyatlar böyle.
2070 Ti filan olabilir
Ayrıca böyle bir kart yok.

Geri
Yukarı