AC: Odyssey değerler normal mi?

DeLiYuReK01

Hectopat
CPU kullanım değeri bana pek normal gelmedi, ayrıca CPU taban hızı 2.8 GHz olmasına rağmen 2.8'in altına düşüyor. Bilgisayarı yüksek performans modunda kullanıyorum.

Sistemim: GTX 1060, İ7-7700HQ, 16GB RAM.
a.png
b.png
c.png

AC Odyssey işlemciye acayip yüklenen bir oyun, bunu oranlardan da görebiliyoruz. İşlemcide bazı çekirdekler 91 derece , frekans düşüşü için yeterli bence, throttling'e sebep olabikecek kadar sıcak olduğunu düşünüyorum. (Throttling= Sıcaklıktan dolayı ani frekans düşüşleri) Laptopu serinletmeye çalışın.
Ya da grafikleri arttırarak yükü işlemciden ekran kartına doğru kaydırın.

AC Odyssey işlemciye acayip yüklenen bir oyun, bunu oranlardan da görebiliyoruz. İşlemcide bazı çekirdekler 91 derece , frekans düşüşü için yeterli bence, throttling'e sebep olabikecek kadar sıcak olduğunu düşünüyorum. (Throttling= Sıcaklıktan dolayı ani frekans düşüşleri) Laptopu serinletmeye çalışın.

Nasıl serinletebilirim? Fanlar yeni temizlendi, termal macun yeni sürüldü. Soğutucu desen dandikte olsa yine de var. Ne yapmam lazım bu bilgisayarı iyice serinletmek için? Grafikler en üst seviyede.

Nasıl serinletebilirim? Fanlar yeni temizlendi, termal macun yeni sürüldü. Soğutucu desen dandikte olsa yine de var. Ne yapmam lazım bu bilgisayarı iyice serinletmek için?
Bilmiyorum, yapılabilecekleri yapmışsınız. Grafikleri arttırarak ekran kartını biraz daha zorlayın, yani işlemcideki yükü azaltıp ekran kartına ekleyin. İşlemci rahatlayacaktır, ekran kartı da gayet serin sayılır zaten.

@DeLiYuReK01 o zaman resolution scale ayarını %10-20 civarı arttıtın. FPS biraz azalacaktır ama droplar da biteecktir diye düşünüyorum.

İşlemcinin ısınmasını engellemek için undervolt yapmıştım ama o da işe yaramamış sanırım. Isı durumunda frekans düşürmesini engelleyecek bir seçenek var mı? Varsa açayım bari yoksa oyun oynayamayacağım, tüm oyunlarda böyle oluyor. ASUS ROG kullanıyorum.

İşlemcinin ısınmasını engellemek için undervolt yapmıştım ama o da işe yaramamış sanırım. Isı durumunda frekans düşürmesini engelleyecek bir seçenek var mı? Varsa açayım bari yoksa oyun oynayamayacağım, tüm oyunlarda böyle oluyor. ASUS ROG kullanıyorum.
Resolution Modifier diye geçiyormuş sizde. Onu kademe kademe arttırın ama oyunu kapatın ilk önce, serinlesin islemci. FPS 30'a kadar bile dusebikir ama droplar biterse stabil 30FPS cok daha iyi olacaktir.

Yeni konular

Geri
Yukarı