AC Odyssey Kaplamalar Geç Geliyor

Hellblazer Aku

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Whiterun
Daha fazla  
Videodaki ile neredeyse tamamen aynı sisteme sahibim grafik ayarlarımda aynı şekilde ve FPS değeride. Atla çok hızlı giderken 1-2 saniye oyun içi donma oluyor Mouse'la etrafa bakabiliyorum ama sonra düşük kalitede geliyor kaplamalar birkaç saniye sonrada olması gerektiği şekilde gözüküyor kaplamalar en düşük grafiklerde bile oluyor bu sorun ama videoda bu kaplamalar geç gelmezken bende neden böyle nasıl çözebilirim diğer oyunlarda hiç böyle olmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Hellblazer Aku Donma sorununuz Freesync veya Geliştirilmiş Senkronizasyon gibi ayarlardan kaynaklı olabilir veya işlemciniz darboğaz yapıyordur ve o da oyunda kısa süreli droplara yol açıyordur. Öncelikle MSI Afterburner ile işlemci kullanımınızı kontrol eder misiniz?

Sadece mizah böyle performans ortada .
Rx570'i ne sanıyorsun da performans ortada diyorsun çıkmış olan neredeyse tüm oyunları high'da oynatabiliyor bknz Control 1060 geride kalıyor Fps açısından Qwe. Ayrıca upgrade yaparsam gidip 1650'ye para vermem neden Rx570'in gerisinde kalan karta daha fazla para vereyim.
Optimizasyon sorunu olduğunu duymuştum. Ayrıca bazı oyunlar HDD’ye kurulu olunca böyle sorunlar olabiliyor.
Kaplamaların yüklenmesi illaki ekran kartına bağlı değildir. Videodaki adam oyunu belki de SSD üzerinden oynuyor. HDD kullanıyorsan yavaş kalıyordur.
SSD kullanıyorum ama PC'de HDD olmadığından herşey ona kurulu acaba bu yüzden olabilir mi sorun.
Ssd kullanmıyorsan disk birleştirme deneyebilirsin.
O ne bilmiyorum ama SSD kullanıyorum :p.
@Hellblazer Aku Donma sorununuz Freesync veya Geliştirilmiş Senkronizasyon gibi ayarlardan kaynaklı olabilir veya işlemciniz darboğaz yapıyordur ve o da oyunda kısa süreli droplara yol açıyordur. Öncelikle MSI Afterburner ile işlemci kullanımınızı kontrol eder misiniz?
İşlemci kullanımı %100 karta hiç yük bindirmiyor 65 derecelere düşüyor bazen ısısı Denuvo sağolsun işlemciye yükleniyor.
Bende de aynı sorun var. Kaplamalar yüklenmezse yukarıdan bakın. Anında yükleniyor. Ekran kartınızdan kaynaklandığını hiç sanmıyorum. AC Odyssey'de genel olarak böyle bir sorun var. VRAM'i tasarruflu kullanın ve Texture en fazla Medium ayarında olsun.
Teşekkür ederim yukarıya bakmayı deneyeceğim.

Geri
Yukarı